עיבוד: אינפוגרפיקה ארמון הנציב
שכונת ארמון הנציב לא יורדת מהכותרות: רק לפני שבוע דווח ב"ידיעות ירושלים" על מצבם של תושבי רחוב מאיר נקר, הגובל בג'בל מוכבר, שעל בתיהם הושלכו 24 בקבוקי תבערה. לפני כן יידו תושבי הכפר אבנים ונפצים לעבר בתי הדיירים כמעט בכל לילה. תושבי הרחוב תכננו להגיע לכיכר ספרא אחרי ראש השנה כשהם מצוידים בשקי שינה ואוהלים, כדי לנטוע יתד סמלית באזור שלא מושלכים בו בקבוקי תבערה - אבל מותו של אלכס לבלוביץ' ז"ל טרף את הקלפים.

הבניין ששבר את שיא הפריצות
מדוע יש אזכרות בירושלים שנערכות קילומטר מהקבר?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

גם תושבי רחוב אליהו חכים, רחוב קטן יחסית שגובל אף הוא בג'בל מוכבר, ספגו בשנה החולפת מטחי אבנים שנזרקו לעבר בתיהם. לאחרונה פנו התושבים לעירייה בדרישה שתוריד את סיווג הארנונה שלהם. לטענתם, ערך נכסיהם ירד בשל ההתנכלויות הכמעט יומיומיות. העירייה השיבה שאין כל קשר בין אופן חישוב הארנונה בעיר לבין האירועים המתוארים ושנושא הביטחון בשכונה מטופל על ידי המשטרה במעורבות אישית של ראש העירייה.עד לשנה האחרונה נחשבה טיילת ארמון הנציב לאחד מאתרי התיירות הפופולריים בעיר. אבל שבשנה האחרונה אירעו בה לפחות ארבע תקיפות של יהודים בידי קבוצות של נערים מג'בל מוכבר, שלבסוף נעצרו בעקבות מאמץ מודיעיני משטרתי והוגשו נגדם כתבי אישום. בעקבות המקרים הטיילת החלה להתרוקן ובמינהל הקהילתי מדווחים שהשעה חמש אחר הצהריים והלאה קשה למצוא בה מישהו מתושבי השכונה.

ארנונה
רחוב אשר וינר היה רחוב לא מוכר במיוחד לרוב תושבי העיר, עד שבערב ראש השנה אבן שהושלכה בו פגעה במכוניתו של אלכס לבלוביץ', שסטה מדרכו, הידרדר לתעלה ונהרג.
בסלילת הכביש השקיעה העירייה בשעתו לפחות חמישה מיליוני שקלים, במטרה לקצר את הדרך מקיבוץ רמת רחל למרכז העיר. בכוחות הביטחון מניחים שהאבן שפגעה במכוניתו של לבלוביץ' הושלכה מכיוון צור באהר, שכונה שבשמונת החודשים האחרונים שרר בה שקט ותושביה שיתפו פעולה עם העירייה.

הגבעה הצרפתית
גם בעיסאוויה, הגובלת בגבעה הצרפתית, לא שקט - אם כי במהלך חודש אוגוסט כמעט שלא נרשמו אירועים חריגים של יידויי אבנים באזור. לדברי יו"ר המינהל הקהילתי של הגבעה הצרפתית, אלי רוזנפלד, תופעת יידויי האבנים התחדשה עם שובם של התלמידים לבתי הספר החודש. הרחובות המועדים לפורענות הם רחוב נהגי הפרדות הגובל בעיסאוויה, ורחוב לוחמי הגטאות שכבר ידע אירועים אלימים לפני כשנה כשרעולי פנים פרצו לשכונה והעלו באש את תחנת הדלק. גם רחוב יצחק הנדיב, שמתחבר למנהרת הר הצופים לכיוון ים המלח, הוא יעד למטחי אבנים.

אבו־תור
שכונת אבו־תור עלתה לכותרות בשנה שעברה עקב ריבוי אירועי יידויי האבנים והצתות כלי רכב ברחובותיה. לפחות ארבע מכוניות הוצתו ברחוב המפקד, הגובל בשכונה הערבית, ופעם אחת אף נרשם יידוי אבנים על אחד מבתי התושבים היהודים בשכונה הציורית.

רחוב נעמי, שחלקו נמצא באבו־תור היהודית והמשכו בשכונה הערבית, היה במשך שנים מופת של דו־קיום. האידיליה הופרה בשנה שעברה כשמתפרעים השליכו אבנים על בתים בשישה מקרים שונים.

הר הזיתים
בית הקברות בהר הזיתים ורחוב שמואל בן־עדייה העולה לכיוון בית הקברות הפכו לאחרונה יעד מועדף ליידויי אבנים. מכוניות שעולות אל בית העלמין נתקלות במטחים של אבנים, בלוקים וחפצים אחרים. המצב הביטחוני הקשה בעיר, ובמיוחד בדרך לבית העלמין בהר הזיתים, יצר מציאות קשה עבור משפחות שמבקשות לערוך אזכרות ליקיריהן הקבורים בהר.

הפתרון שנמצא הוא קיום אזכרות בטיילת העופל, במרחק של כקילומטר מבית הקברות. משפחות אחדות אף מצטיידות במשקפות כדי לצפות משם על קברי יקיריהן.

פסגת זאב
הדרך לפסגת זאב לא בטוחה - בלשון המעטה. התושבים שנוסעים בכביש עוזי נרקיס הסואן שמוביל עד בית חנינא חשופים לא פעם למטחי אבנים, בקבוקי תבערה ולשקיות זבל שמושלכות לעברם מכיוון מחנה הפליטים שועפאט. השקיות נזרקות מחלונות הבניינים הגבוהים של המחנה, שנבנו בלי שקיבלו היתרים ויושבים ממש על הכביש. אבנים מושלכות גם בחלקו הצפוני יותר של הכביש ומכיוון בית חנינא עצמה.

לאחרונה הושלך באזור הזה בקבוק תבערה ואישה נפצעה קשה ונכוותה כמעט בכל חלקי גופה.