צילום: שלומי כהן ניצחונה של אמא: לאחר חודשיים של מאבק, שכלל גם הקמת אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה, הצליחה תושבת העיר להחזיר לעצמה את שני ילדיה.


לא תאמינו מה עשה האב שלקחו את ילדיו בחצר בית המשפט
מה דורשים הילדים שאביהם התאבד בכלא?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

במשך חודשיים נאבקה ר', בת 25, למען החזרת ילדיה הקטנים, שבעקבות סכסוך עם בן זוגה לשעבר הועברו לידי אביהם. בשבוע שעבר, לאחר שכמחאה עברה להתגורר מול בית ראש הממשלה והשמיעה את זעקתה, חזרו הילדים לביתה.ר', תושבת ירושלים, טוענת כי הסיוט שלה החל לפני חודשיים. בשעה 00:30 בדיוק כשנכנסה למיטה וכאשר שני ילדיה כבר ישנו במיטותיהם, היא שמעה דפיקה בדלת.

מעברה השני עמדו נציגי הרשויות. הם בישרו לר' כי הילדים צריכים לעבור לידי אביהם. ר' היתה משוכנעת שמדובר בטעות, אך בתוך דקות בודדות, למרות התנגדותה הנחרצת, הוערו הילדים משנתם והוצאו מביתם.
על פי רוב, מצבים אלה אופייניים למקרים שבהם עלולה להיווצר סכנה לילדים, אלא שרק יומיים לפני שנלקחו ממנה הילדים נמצאה ר' כשירה לשמש בתפקיד אם.

מאז נלקחו ילדיה ניסתה האם להחזירם לחיקה, אלא שעיכובים בירוקרטיים גרמו לפרשה להימשך זמן רב מהצפוי. בניסיון נואש להשמיע את זעקתה היא עברה להתגורר מול בית ראש הממשלה ברחוב עזה ופתחה במחאה.

במהלך השבועות האחרונים פגשה ר' את ילדיה אחת לשבוע במקרה הטוב, בנוכחות בעלה לשעבר. לדבריה, המפגשים היו קשים ומלאי רגשות. "כל מפגש הסתיים בדמעות", היא מספרת. "הילדים לא הבינו למה הם לא יכולים לחזור איתי הביתה".

בתמיכת יו"ר המינהל הקהילתי בשכונתה המשיכה ר' במאבק עיקש מול הרשויות, עד שלבסוף הוחזרו הילדים לביתם.