צילום: מאתר הפייסבוק של בית ספר 'אל-מוכאבר' דרך חדשה לחמם את קו התפר: הסגר החלקי שהחל לפני שבועיים במזרח העיר לא הפריע לילדי הכפר ג'בל מוכאבר לחצות לכיוון השכונה הסמוכה ולהפחיד את הנהגים הישראלים משכונת ארמון הנציב כאשר הם מתפרצים לפתע לכביש.

ההצעה המקורית לשמירה על תושבי ארמון הנציב
איזה בניין שבר את שיא הפריצות?

בימים האחרונים החליטה קבוצת ילדים מהכפר לשחק ברולטה רוסית ולסכן את עצמה ואת הנהגים ברחוב עולי הגרדום, בו התרחש הפיגוע בקו 78 לפני שלושה שבועות. בסרטון שהועלה בדף הפייסבוק של בית הספר 'אל-מוכאבר' נצפים הנערים מהמרים על חייהם ומסכנים את העוברים והשבים, תוך שהם רצים במהירות מקצה אחד של המדרכה לקצה השני במטרה להספיק לחמוק מהרכב החולף.הילדים אומנם נראים משועשעים אך בהנהלת בית הספר, שבעברה הציגה דברי שטנה והסטה ברשתות החברתיות, הפעם התנגדה למעשה הקונדס, גינתה את פעולם של הילדים וקראה להורי התלמידים לקחת אחריות על בניהם שמשוטטים ברחובות, והבהירו להם לשמור על ילדיהם קרוב לביתם, הן מחשש לאסון בעקבות מהמצב ביטחוני והן מפני תאונות הדרכים.

הסירטון הפך ויראלי ובכ-2000 איש צפו בו ואף שיתפו את המקרה. בתגובות הגולשים חצי מהם צידדו בקריאת בית הספר לשמור על הילדים והחצי הנוסף עודדו את את הצעירים להמשיך לעשות את הרולטה רוסית ולסכן את עצמם ואת הנהגים.

"זו לא הפעם הראשונה שבה ילדים מסתובבים ללא מבוגר אחראי ומתנהגים באופן לא אחראי. הם לא נענים לבקשות של העוברים ושבים לחדול מהמשחק המסוכן", אומר אסף לוי, תושב השכונה.

מנגד אומר קארים עבאסי, תושב ג'בל מוכאבר: "זאת מציאות שקשה לכולם. עושים לנו צרות כל בוקר במחסום והילדים רואים את הסבל בבית, אז הם מוציאים את הזעם שלהם כלפי תושבי ארמון הנציב".

מאור צמח יו"ר "לך ירושלים "אני קורא לרשויות החוק משטרת ישראל ומערכת הרווחה לתת את הדעת לכך שילדים תושבי גבאל מוכבר מסכנים את חייהם ואת סביבתם במשחקים מסוכנים".