צילום: shutterstock אווירה מתוחה הורגשה במסדרונות תיכון דנמרק לאחר שמנהלת בית הספר יונת קאופמן העבירה מתפקידה מחנכת ותיקה והשאירה אותה כמורה מקצועית בלבד.

העברת המחנכת הגיעה על רקע מכתב שנשלח לסגנית מנהלת מנח"י חווה בר־טוב, שבו יצאה נגד איש סגל בתיכון.

עוד על 'דנמרק':
מה עשו השמיניסטים בגדנ"ע?
מהו שיעור המתגייסים בבית הספר?

באסיפת הורים שהתקיימה במוסד החינוך בשבוע שעבר עלה על הפרק הנושא וקאופמן, לטענת המורים, הבהירה נחרצות: "או אני או היא בבית הספר. תבחרו".ממלא מקום מזכ"ל הסתדרות המורים גדי דיעי כתב למנח"י: "אבקשך להחזיר לאלתר את המורה לתפקידה כמחנכת הכיתה. אם לא, ניאלץ לצערי להכריז סכסוך עבודה בנדון". אך למרות זאת מונתה השבוע מחנכת חדשה לכיתה י'.

במקביל יצא השבוע מכתב בחתימת חלק מהמורים המצדד במנהלת. הכותבים סיפרו כי "בשנותיה כמנהלת היא חוללה מהפכה מבחינת הרכב הצוות והגישה הפדגוגית".

העברת המחנכת מתפקידה והבאת המחנכת החדשה קוממו הורים ותלמידים, שצידדו במורה שהוחלפה ועירבו את סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן. "המחנכת היא כמו אמא שנייה בשבילם ודאגה לעדכן את ההורים בנעשה בבית הספר באופן תדיר מאז שסילקו אותה התלמידים במשבר ויש בכיתה כאוס".

התלמידים לא נשארו אדישים השבוע לסילוקה של המחנכת שלהם והחליטו להצביע ברגליים ולא להגיע לבית הספר.

הם אף איימו שאם המורה לא תשוב לתפקידה כמחנכת הם יחרימו את הטיול השנתי. לאחר מאמצים רבים של ההנהלה הם חזרו ללמוד בהמשך השבוע שעבר .

יו"ר הסתדרות המורים במחוז מוטי סמט: "האחדות בתוך בית הספר חשובה מכל. אפשר וגם נכון לתקן את הסכסוך על ידי תקשורת נכונה".

העירייה: "לאחר חילוקי דעות בין המורה לבין איש סגל אחר הוחלט על העברתה מתפקידה כמחנכת, אך לא על סיום תפקידה כמורה ובוודאי שלא על פיטורה או שינוי בתנאי העסקתה. שיבוץ אנשי חינוך בתוך בית הספר הינו באחריות ובסמכות המנהל, ועל כן התהליך נעשה על פי הנהלים ותוך עדכון של כל הגורמים המעורבים, כולל ארגון המורים בירושלים".