צילום: אלכס קולומויסקי על פי המלצתו של הרב הראשי (הספרדי) של ירושלים שלמה עמאר, הצטרף לאחרונה בנו אליהו עמאר לצוות דייני בית הדין לממונות שבמועצה הדתית בעיר.

היוזמה: קומפלקס קולנועים גלאט כשר
מרן: תעשיית מזכרות השווה מליונים

עבודתם של הדיינים אמנם אינה ממומנת מקופת המועצה, אך תפקיד זה נחשב למקפצה עבור הדיינים – כאשר רבים מדייני בית הדין לממונות זכו בהמשך לקידום מקצועי לתפקידים בכירים במערכות בתי הדין.אליהו עמאר שימש בשנים האחרונות כרב המושב עולש וכראש כולל ללימודי הלכה.למרות זאת, לאחרונה מנעו ממנו בש"ס לקבל שיבוץ כדיין במסגרת סבב מינויים בבתי דין.

אך כאמור, עמר החל לשמש כדיין בבית דין לממונות במועצה הדתית, והוא מופיע פעם בשבוע לצד שני דיינים נוספים. שמו לא מופיע ברשימת הדיינים המוצעים לציבור, ובמוקד לקביעת תורים לדיונים שמו לא מועבר למתעניינים כאופציה להרכבי הדיינים.

מועמד שביקש להתנדב לתפקיד סיפר שבהנהלת המועצה מתייחסים לתפקיד כאל מעשה חסד מצד הרבנים שממלאים אותו, מה שלא בטוח נכון ציבורית - מאחר ומינוי שכזה נחשב למקפצה בהיררכיית הדיינים.

יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי טען בשיחה עם mynet כי מעולם לא פרסמו את דבר מינויים של דיינים חדשים לבית הדין כיוון שמדובר בהתנדבות. לדבריו, מינוי אליהו עמאר נעשה להמלצת אביו שמשמש כרב העיר. "מאז שנבחרו רבנים ראשיים לירושלים, פניתי אליהם ושאלתי אם יש להם עניין להכניס נציג מטעמם להרכבים של בית הדין", הסביר ישי.