צילום: Shutterstock דיירי משולש הרחובות כורש, שלומציון ובן־שטח מתלוננים על מטרדי רעש מהברים באזור. לטענתם, בעירייה נוקטים התעלמות מכוונת מתלונותיהם.

הצעת החוק שיכולה לשגע עוד יותר את תושבי מרכז העיר

התושבים טוענים כי כבר חצי שנה הם מנהלים משא ומתן מול העירייה אך דבר לא משתנה. לדברי נציג התושבים, במקום יש רעש לאורך כל שעות הלילה ובמיוחד בסופי שבוע כאשר הפקחים כבר אינם מגיעים.בין השאר, התלונות מתייחסות לבר 'הנחלה 16'. לטענת השכנים, לעתים מופיע ב'נחלה' תקליטן שמוצב אמנם בתוך העסק, אך מכיוון שדלתות הבר וחלונותיו פתוחים המוזיקה נשמעת גם בבנייני המגורים הסמוכים. עוד הם טוענים כי העירייה הציבה ספסלים לטובת הציבור אך הבר הפך אותם לחלק מהכיסאות והשולחנות שלו.

השכנים מוסיפים כי מדובר במפגע תברואתי, שכן תאי השירותים בבר אינם מספיקים למאות בליינים, מה שהופך את הרחובות ואת הכניסות לבתים ליעד לעשיית צרכים. בין הבליינים מתקיימות תחרויות שתייה, בנוסף להצבת שולחנות וכיסאות מחוץ לבית העסק, כאשר ההיתר הזמני שנתן מהנדס העיר מדבר על הצבת 15 שולחנות ו־60 כיסאות וכל חריגה אמורה להביא להתערבות של הפיקוח העירוני.

במתחם יש עשרות שולחנות וכיסאות שמוצאים בכל ערב וסוגרים את המרחב הציבורי, זוהמה שמשאירים אחריהם הבליינים, וכמובן השיכורים, ש'מרוחים' על המדרכות שמתחת לבתים ובתוך הכניסות.

בעקבות פנייתינו: העירייה: "העסק נמצא בהליך רישוי במסגרתו הוא נבדק על־ידי כל גורמי הרישוי הרלוונטיים, לרבות משרד הבריאות. לאור התלונות, האגף לקידום עסקים קיים שימוע לעסק לפני מספר ימים, במסגרתו העסק הוזהר וקיבל הנחיות ברורות לעמידה בדרישות החוק".

תגובת הבר לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.