צילום: גיל לרנר לדבר כזה לא ציפו הדיירים במגדלים היקרים ביותר בירושלים: תקלה בצנרת המים גרמה לכך שהמעליות באחד המגדלים בן עשרות הקומות לא תעבודנה.
התקלה, שהחלה במוצאי שבת בשעת לילה, נמשכה עד ליום ראשון בשעות הבוקר. דיירי המגדל נאלצו להתמודד עם הפסקת מים וחשמל לאחר שאחת מצינורות המים התפוצץ.

לא ייאמן: דיירי הולילנד לא רוצים להיות מתחם אקסלוסיבי
הבריכה ששיגעה את הדיירים במתחם הולילנד

זמן קצר לאחר הפיצוץ המים הציפו את מעליות הבניין. חברת אחזקת המגדלים השמישה לבסוף מעלית אחת לטובת הדיירים, אז עד למועד זה הם נאלצו לטפס ברגל.דיירי המגדל סיפרו שבבוקר יום ראשון המעליות עבדו לסירוגין. בנוסף, רבים נאלצו להשתמש במדרגות בטיפוס מפרך, תוך כדי שהם סוחבים בקבוקי מים בניסיון להמשיך בשגרה. רק לקראת צהריים התקלה סודרה ואספקת המים והחשמל חזרה לסדרה. למרות זאת, מעלית אחת טרם שבה לפעילות.

"חברת האחזקה מקבלת עשרות אלפי שקלים כל חודש בשביל למנוע תקלות", התלונן דייר בבניין. לדבריו, גם נכון ליום שלישי מעלית אחת לא פעלה, מה שגרם לעומס בלתי נסבל על המעלית השנייה.

חברת 'צוקים', שמנהלת את תחזוקת המגדלים: "מיד לאחר פיצוץ צינור המים, הגיעו מטעם חברת הניהול לבניין. הצינור תוקן מידית ונפתחה קריאה דחופה אל חברת המעליות של הבניין (כפיר) שהגיעו למקום כעבור זמן קצר.

"במקביל, דווח האירוע לחברת הביטוח שמבטחת את הבניין וכבר נשלח מטעמה שמאי למקום".