נער בעל צרכים מיוחדים, שספג לטענתו התנהגות אלימה מצד הנהג שמסיע אותו למסגרת החינוכית לאחר בית הספר, כתב מכתב יוצא דופן לראש העירייה ניר ברקת, בו טען: "הנהג דחף אותי, חגר אותי בכוח ואיים עליי". בעירייה טוענים כי הנושא נבדק, אך בחברת ההסעות מכחישים את הטענות.

איך קרה שדתיים שילמו על הסעות בשבת?
מהו הלהיט החדש של המגזר החרדי בתחום ההסעות?

המקרה התרחש לפני שלושה שבועות, כאשר הנער חזר הביתה ואמו הבחינה כי הוא מתנהג בצורה חריגה ונראה מפוחד ומסוגר. כשנשאל על ידי בני משפחתו מה קרה, השיב כי נהג ההסעות דחף אותו וחגר אותו בכוח, וכן אמר לו 'תיזהר' בטון מאיים ותוך כדי תנועת יד אלימה.בעקבות זאת הגישה אמו תלונה במשטרה והנער מסר עדות, אך בשלב זה טרם נתפס הנהג החשוד. לטענת האם, כשפנתה למערך ההיסעים העירוני השיבו לה: "אלה ההסעות. זה מה יש".

מקרה זה מצטרף לאירוע נוסף שחווה הנער לפני חצי שנה, אז המלווה בהסעות נהגה כלפיו באלימות, אך לא נעשה דבר בעניין. האם פנתה למורה של בנה ולעובדת סוציאלית בלשכת הרווחה, ולאחר מכן הגישה תלונה במשטרה על שני המקרים. בהמשך פנתה האם למערך ההיסעים העירוני, אך לטענתה תשובתם היתה מזלזלת. "איך ייתכן שילד עם צרכים מיוחדים נפגע פעם אחר פעם ואינו מקבל מענה ראוי והולם?", שאלה בכעס אמו של הנער.

לדבריה, מאז אותו מקרה היא הפסיקה לעבוד, הילד אינו הולך לבית הספר והיא מסיעה אותו פעמיים בשבוע למסגרת החינוכית לאחר שעות הלימודים. "בשום אופן לא אתן לו ללכת שוב לבית הספר עד שהנושא יטופל. אני לא מתכוונת לשתוק על זה", הסבירה.

הנער עצמו החליט לפנות לראש העירייה וכתב לו מכתב בכתב ידו: "הנהג דחף אותי, חגר אותי בכוח ואיים עלי". במכתב נוסף ששלח לברקת הוסיף: "בהסעה המלווה צבטה אותי וזה היה לי כואב. זה לא היה לי נעים".

עיריית ירושלים: "עם פנייתה של האם על אלימות ואיומים כלפי בנה נעשה בירור מול חברת ההסעות והאם זומנה על ידי מנהלת בית הספר לבירור פרטי המקרה, כפי שמקובל, והוצע לה להגיש תלונה במשטרה.

"חברת ההסעות מכחישה את תלונות האם, ונכון להיום האם מסרבת להגיע לבירור בבית הספר ובנוסף אינה שולחת את בנה ללימודים. מצב שכזה, לצד העובדה כי לא נעשתה כל פנייה אל העירייה מהמשטרה, אינו מאפשר להמשיך לברר את המקרה ולטפל במעשה, אם אכן בוצע. מערך ההסעות פועל במלוא הרצינות ובכל עת כדי לתת מענה וטיפול בכל מקרה ולהבטיח את ביטחון התלמידים, אך הדבר מחייב שיתוף פעולה מצד המתלוננים".

המשטרה: "הוגשה תלונה ונפתחה חקירה, במסגרתה נגבתה עדות הנער על ידי חוקר מיוחד מטעם משרד הרווחה. החקירה נמשכת".