צילום: shutterstock גננת פוטרה בשבוע שעבר מעבודתה בגן לאחר שקיללה ילדים וקראה להם "מפגר" ו"דפוק". הורים התלוננו שאשת החינוך, שהגן שבו עבדה נמצא בפיקוח המינהל הקהילתי, הפעילה אלימות מילולית על ילדיהם וקראה להם בשמות גנאי. באחד המקרים אמרה על אחת הפעוטות, "תראו מה עשתה - פיגור שכלי זאתי", בעקבות ציור שציירה.

העונש החמור לגננות שהיכו פעוטות
ומה עונשה של גננת שאיחלה מוות לערבים?

הורי הילדים התלוננו עליה למינהל הקהילתי, שהחליט להשעותה. במכתב שנשלח להורים בשבוע שעבר כתבה רכזת הגיל הרך, פעוטונים ומשפחתונים במינהל: "ברצוננו להביא לידיעתכם כי בעקבות תלונות שעלו על דיבור בלתי הולם של הגננת המובילה כלפי הפעוטות הוחלט להשעות אותה מהמעון עד לבירור בעניינה מול הגורמים המוסמכים".במהלך השבוע שעבר נערך לגננת שימוע שבמסגרתה החליט המינהל לפטר אותה מתפקידה.

סילוקה של הגננת מצטרף לפיטוריהן של שתי גננות נוספות על רקע חוסר מקצועיות, כפי שהגדירו זאת גורמים במינהל הקהילתי. לדבריהם, הפיטורים נעשו משיקולים מקצועיים בלבד.

אך קבוצת הורים טוענת שהגן מנוהל באופן לקוי, ומי שסובלים מכך הם הילדים. "גננות מתחלפות על ימין ועל שמאל - ככה לא מנהלים גן", התלוננה אחת האימהות. "בתקופה האחרונה היה משטר אימים וצעקות. הורים רבים העבירו את הילדים שלהם מהגן - אי אפשר לחיות בדאגה מתמדת לילד, שחלילה הגננת לא משפילה אותו או צועקת עליו".

לפני כשנה הוסב הגן הפרטי לגן של משרד הכלכלה. בעקבות זאת תשלומי ההורים פחתו באופן משמעותי, אך הצעד גם הביא להחלפת כל הצוות החינוכי בגן. יש הורים שטוענים שהמעבר הוביל לירידה ברמת החינוך במוסד ולהעסקת גננות שאינן מתאימות. "את התוצאות ראינו כבר בתחילת השנה, ועכשיו שוב זה קורה ומפטרים עוד גננת. הצטברה כמות גדולה של תלונות עד שלא יכולנו עוד לשתוק", מסבירה אחת האימהות.

המינהל הקהילתי: "במינהל וברשת המעונות הקהילתיים שמפעילה החברה הארצית למתנ"סים, אנו חורתים על דגלנו כבוד הדדי, סובלנות ושיתוף הורים.

"לאחר שהתברר לנו שאחת מנשות החינוך באחת המסגרות השתמשה בשפה שאינה מכבדת כלפי ילדי המעון במהלך שיחותיה עם אנשי הצוות, היא הושעתה, נערך לה שימוע והוחלט להפסיק את העסקתה. כמו כן רועננו הנהלים בדבר החובה לדווח על כל התנהלות שאינה ראויה או מכבדת להנהלת הרשת ולמינהל הקהילתי".