צילום: shutterstock האלימות משתלמת? זוג הורים דחפו גננת בגן בשכונת בקעה, קיללו אותה ואיימו עליה רק משום שהבהירה להם כי עליהם לשלם לגן אחרת הם לא יוכלו להמשיך לשלוח אליו את בנם. בעקבות האירועים החליטה הגננת לעזוב את תפקידה ואילו הילד נשאר בגן.

מה קרה כאשר הורים גילו תולעת במזון של הצהרון?
מהו החרם עליו הכריזו הורים במגזר החרדי?

הסיפור התחיל בחודש ספטמבר האחרון, כשזוג ההורים החליטו, מסיבות שלהם, לא לשלם לגן גם אחרי שכל שאר ההורים שילמו. לאחר שאיחרו חודש בהסדרת התשלום, שבמהלכו המשיך ילדם להגיע למוסד החינוכי, הודיעה להם הגננת כי עליהם לשלם עד התאריך שנקבע אחרת הם לא יוכלו להמשיך לשלוח את הילד לגן.זוג ההורים, שככל הנראה ראו בהודעה איום, החליטו להחזיר באותו מטבע. על פי עדויות שונות, למחרת ההודעה הגיע האב לגן, התקרב לגננת וירק בפניה בנוכחות כל ילדי הגן, קילל אותה נמרצות, דחף אותה בכוח ואמר לה שהוא ידאג שיעיפו אותה מעבודתה. הסייעת הזעיקה את המשטרה והיא הרחיקה את האב.

אך האלימות לא שככה ולמחרת הגעתו של האב הגיע תורה של האם - שקיללה את הגננת וניסתה לתפוס בבגדיה. ההורים אף איימו כי יירדו לחייה.

בעקבות האיומים החליטה הגננת לפנות לבית המשפט בבקשה להוציא צו הרחקה נגד ההורים התוקפים. בית המשפט נענה לבקשה והורה להרחיקם למשך חודשיים, שבמסגרתם המשיכו אותם הורים להביא מדי יום את ילדם לגן אך לא הורשו להיכנס לתוכו. בתום תקופת ההרחקה, לפני כחודש, שלחה הגננת מכתב התפטרות לעמותה המנהלת את הגן, שבו היא מבהירה כי היא לא מוכנה להמשיך לעבוד במתכונת הנוכחית.

לדברי הורים אחרים בגן, מנהלי העמותה בחרו שלא לגלות הבנה ואף אסרו על הגננת להיפרד מהילדים או לשתף את הוריהם בסיבה לעזיבתה. בעמותה ביקשו מהגננת לשקר ולהגיד שהיא עוזבת בגלל מחלה. הגננת לא הסכימה לתנאים והחליטה לעזוב את הגן בכל זאת, ומאז היא יושבת בביתה ללא עבודה. הנהלת העמותה הביאה גננת מחליפה.

לטענת רבים מההורים בגן, מדובר בגננת מצוינת שנעשה לה עוול. "היא כל כך חוששת שיקרה לה משהו ושמישהו יפגע בה. שלחו לה הודעות עם איומים שירדו לה לחיים והיא בסך הכל רוצה לעבוד. רוב הורי הגן אוהבים אותה מאוד ומעריכים אותה", ציינו ההורים. "החמור ביותר היא התוצאה שבסוף הגננת היא זו שעזבה והילד נשאר, וזה רק מוכיח שמסכת האיומים והאלימות משתלמת. זה מסר חינוכי חמור בעיניי. הילדים נקשרו אליה ומאז שהיא עזבה הם בוכים. הם מתגעגעים אליה".

בעקבות הרוחות הסוערות בגן פנו השבוע ההורים למחזיק תיק הנוער בעירייה, אלעד מלכא, והוא העביר מכתב בנושא למינהל החינוך. במנח"י מאשרים כי הושמעו איומים כלפי הגננת, אך הבהירו כי לא ניתן להעניש את הילד בשל התנהגות הוריו. בנוסף הם ציינו כי ככל הנראה הגננת החליטה לעזוב על דעת עצמה.הם גם מסרו כי נכון לעכשיו הרשת המפעילה את הגן מצאה מחליפה ראויה.