צילום: שאטרסטוק המתח בין תושבי פסגת זאב לתושבי מחנה הפליטים השכן שועפאט ממשיך להחריף: אחרי שצעירים ממחנה הפליטים שועפאט האירו בסמני לייזר ירוקים לתוך הבתים של תושבי השכונה היהודית החליטו האחרונים להוציא החוצה רמקולים ולהחזיר מלחמה שערה בהשמעת מוזיקה מזרחית בווליום גבוה. בהמשך נצפו שוטרי משמר הגבול מהמחסום הסמוך עולים על גגות הבתים שמעבר לגדר ההפרדה בניסיון להפסיק את העימות.

מה הגיע מהמסגד ועיצבן את תושבי שועפאט?
לא רק מוזיקה מזרחית: הרעיון המפתיע של תושבי הפסגה נגד רעש המואזין

המרחק בין הבתים בצד בדרומי של פסגת זאב לבתים הצפוניים של מחנה הפליטים הוא כ־300 מטר בלבד, והקירבה הזאת מייצרת שלל תקריות משונות על בסיס יומיומי. לפני כמה חודשים הציב תושב פסגת זאב ברחוב רמקולים ומערכת הגברה והשמיע לשכנים שבצד השני של הגדר תפילות בעברית - במחאה על עוצמת הקול הגבוהה לדעתו של המואזין במסגדי מחנה הפליטים.תקרית נוספת קשורה למערכת הביוב המשותפת לשתי השכונות. תקלה בצנרת של מחנה הפליטים שאירעה בשבוע האחרון הביאה לזרימת מי שפכים מהמחנה לתוך פסגת זאב. אך במציאות המופרכת של האזור גם תקלת ביוב הופכת לבעיה פוליטית, שכן כדי שחברת הגיחון תוכל לתקן את התקלה היה צורך בליווי של כוחות הביטחון. על כן נדרשו כמה ימים לטפל בתקלה, ובינתיים סבלו התושבים בשתי השכונות מצחנת ביוב חריפה בסוף השבוע.

השכנות המתוחה מעוררת גם חששות אמיתיים מצד תושבי פסגת זאב לביטחונם. תופעת קרני הלייזר שמכוונות לתוך בתיהם מצטרפת לזיקוקים, זליגת ירי מחתונות ואף ירי מכוון, שהפכו כמעט לשגרה. בתקופות מתוחות יושבים תושבים רבים במרפסות השכונה היהודית וצופים במשקפת על ההפגנות שמתקיימות במרחק של מאות מטרים מבתיהם.

"אנחנו חיים במקום שבו הורים פוחדים שילדיהם ישחקו מתחת לבית במרחב שלהם מחשש לירי תועה. תושבים חוששים לשבת במרפסות הבתים שלהם", אומר רונן בן־יאיר, חבר הנהלת המינהל הקהילתי פסגת זאב. "על כוחות הביטחון לתת לתושבי הפסגה איזושהי תחושת ביטחון".