צילום: ענר גרין בעלי פיצריית 'קינג סלייס' בשכונת הבוכרים פיטרו לאחרונה אחראית משמרת לאחר שקיבלו מכתב מבד"ץ שדרש מהם "להיפטר מהבעיה בהקדם". הכותבים טענו שהיא אינה מתאימה לאופי החרדי של השכונה. המפוטרת הגישה תביעה נגד בעלי המקום בטענה שמדובר בפיטורין על רקע אפליה.

באיזה בית ספר מותר לצאת לטיול השנתי רק עם חצאית?
החצאית קצרה מדי? שכרו אחת ארוכה ב-10 ש"ח

לפי כתב התביעה שהוגש השבוע לבית משפט השלום בירושלים, העובדת הועסקה בפיצרייה במשך למעלה משנתיים. עד לפני כמה חודשים היה המקום שייך להוריה. כשהם מכרו אותו בחרו הרוכשים להמשיך להעסיק אותה בשל היכרותה עם המסעדה, עד שהגיע מכתב שדרש את פיטוריה."הריני להביא לתשומת לבכם לתלונות המגיעות מהלקוחות בנוגע להעסקתה של נערה שהתנהגותה אינה מתאימה לצביון השכונה", נכתב. "לטובתכם/לטובת ציבור הלקוחות הנכם נדרשים לפתור את הבעיה בהקדם על ידי הפסקת העסקתה, וכך יימנעו תלונות הציבור והלקוחות יוכלו להמשיך וליהנות משירותכם".

בעלי הפיצרייה מיהרו לפטר את העובדת, אף על פי שלדבריה בכל מהלך עבודתה במקום מעולם לא נשמעו נגדה טענה מצד הלקוחות. עוד הוסיפה שבכל תקופת העבודה בעסק היא הקפידה על לבוש והתנהגות שמתאימים לאופי השכונה. "נתתי כל כך הרבה לעסק הזה. הייתי יוצאת כל יום בחמש בבוקר כדי להגיע מוקדם, נתתי להם את כל המתכונים ובסוף קיבלתי סטירה בפנים", אמרה השבוע.

"ההורים שלי חרדים אבל אני לא מחשיבה את עצמי חרדית. למרות זאת הגעתי לעבודה תמיד בשרוול ארוך וחצאית עד הברך. אם היו אומרים לי משהו על הלבוש הייתי מחמירה יותר - זה לא מפריע לי, כי ברור לי שזאת עבודה. אבל אף אחד לא אמר לי כלום, אלא פשוט באו ואמרו לי, 'שלום, לכי הביתה'".

פרקליטה, עו"ד אלון חתניאן: "מדובר במקרה של פיטורין על רקע אפליה. לצערנו אפליות שכאלה מתרחשות מדי יום, בלי שציבור העובדים מודע לזכויותיו, כשהאפיק העיקרי להתמודדות עם התופעה הפסולה הזאת הוא הגשת תביעות נגד המעסיקים. אין לנו אלא להביע צער על התנהלות הבד"ץ, שבמקום לנסות למגר את התופעה הוא מעודד אותה".