איסוף כספים ותכשיטים לטובת תרומה למשפחת המחבל ושיפוץ ביתו - כך מגויסים ילדי מחנה הפליטים שועפאט למען הטרור.

תיעוד בלעדי: פיגוע הדקירה בירושלים
צפו: חגיגות הפיגוע של ג'בל מוכבר

לפני מספר ימים נכנסה המשטרה מלווה בכוחות ביטחון מתוגברים למחנה הפליטים כדי לבצע על פי דין את הריסת ביתו של המחבל איברהים אל-עכרי, שביצע פיגוע דריסה בנובמבר של השנה שעברה. בפיגוע נרצחו פקד ג׳דעאן אסעד ז״ל ממג״ב ירושלים ושלמה אהרון בעדני ז״ל.לאחר הריסת ביתו של אל-עכרי, פתחו במחנה הפליטים שועפאט במבצע גיוס כספים לטובת משפחתו, והראשונים שנרתמו למשימה הם לא אחרת מאשר תלמידי בית הספר שבשכונה, שהחלו להסתובב בין הבתים ולאסוף מגבית מהתושבים.

כידוע, לדור הצעיר יש חלק גדול בביצוע הפיגועים. כך, לפני שבועיים יצא אביו של המחבל בעא עליאן נגד התופעה, בטענה שהמאבק שייך למבוגרים ולא לילדים. "המלחמה הזו היא לא בשבילכם זו מלחמה של מבוגרים מכם", קרא לילדים. "השאירו אותה לאנשיה. תחושת האחריות והדאגה שלנו לילדי הארץ הזו מחייבים את כולנו לעורר מודעות בנושא ולהבהיר לילדים עד כמה חשוב להתרחק מפיגועי דקירה".

גם מנהלים ומורים בחלק ממוסדות החינוך במזרח העיר טוענים כי הם עושים כל שביכולתם כדי למנוע את התפרצות האלימות, אך השטח מוכיח אחרת.

מנהל לשעבר באחד ממוסדות החינוך במזרח בעיר מציין כי השליטה על פעילות הילדים ברחובות היא כמעט אפסית. "בית הספר עושה את המוטל עליו בשעות הלימודים, וכשהילדים מתפזרים האחריות מוסרת. אין לנו את הכלים לפקח על כל תלמיד ותלמידה, וגם להורים אין הרבה ברירות - או להשאיר אותם כלואים בבית או שיסתובבו ללא פיקוח כמו כל הילדים".