על רקע פרסום דו"ח העוני, שקבע כי יותר מ־800 אלף ילדים עניים חיים כיום בישראל, נחשף בשבוע שעבר מקרה עוני קשה בשכונת הבוכרים: לאחר שתינוק בן שלושה חודשים מת בעריסה, שכנים שהגיעו לבית המשפחה גילו כי המשפחה בת שמונה הנפשות מתגוררת בדירה ללא חימום וארונות האוכל ריקים.

לא ייאמן: התינוק בן החצי שנה חטף דוח חניה
האזינו: מטפלת ריססה מרכך כביסה לעבר פעוטה

כוחות ההצלה נקראו בשבת שעברה להנשים פעוט בן שלושה חודשים בבית משפחתו בשכונת הבוכרים לאחר שלא התעורר משנתו. התינוק שכב ללא הכרה וללא דופק ונשימה במיטה בסלון הבית כשאביו מנסה לבצע בו החייאה.מתנדבי איחוד הצלה שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, אך למרבה הצער צוות של ניידת טיפול נמרץ של מד"א נאלץ לקבוע את מותו.

אולם המקרה הטראגי חשף בפני השכנים את העוני המחפיר שבו חיה משפחת הפעוט והשבוע הוחל בגיוס כספים במטרה לסייע לה. אחד השכנים סיפר השבוע שהמצוקה בבית המשפחה ניכרת בגודל הבית, שבו מתגוררות כאמור שמונה נפשות.

לדבריו, עד עתה השכנים לא היו מודעים לעומק העוני ורק מקרה המוות שפתח את דלתות הבית חשף בפניהם את ממדיו. "הרבה משפחות חרדיות מסתפקות במועט. שם זה היה ממש מחריד, רהיטים ישנים, הזנחה ובית ריק", טען השכן.

תושב השכונה שהתוודע למקרה הקשה סיפר שבבית שרר קור נוראי שייתכן שהשפיע על מצבו הבריאותי של הפעוט בימים שבהם מזג האוויר שבר שיאי קור שנתיים. לדבריו, בתוך מספר שעות נתרמו שמיכות, תנורי חימום ומוצרי מזון.

לטענתו, במשפחת הפעוט סירבו בתחילה לקבל את הסיוע וגם לאחר שהסכימו ביקשו שלא לערוך מגבית ומסע התרמות בגלל הבושה.