צילום: הרצל יוסף הרחוב במזרח ירושלים שבו אירעה הפיגוע הקטלני במהלכו נרצחו שני רבנים, עומד להתרסק כלכלית: חמש חנויות לעישון נרגילות נסגרו בשבוע האחרון ברחוב הגיא שבסמוך לשער שכם.

לא תאמינו מיהו האביר של תושבי מזרח העיר
האם אפשר ל'עשן' סיגריה אלקטרונית בבית הספר?

בעלי החנויות סיפרו כי פקחי העירייה הצליחו לשבור אותם: "אנחנו קורסים. פעמיים בשבוע רשמו לנו הפקחים דוחות בגין עישון במרחב הציבורי, כל אחד על סך 5,000 שקל. זהו לא יכולים להחזיק מעמד סגרנו את הבסטה".בשבוע האחרון הכבידו פקחי העירייה את ידם נגד סוחרים ברחוב הגיא, כאמור, הרחוב בו אירע הפיגוע הקטלני שבמהלכן נרצחו הרב אהרון בניטה והרב נחמיה לביא.

הגיא, שהיה עד לאותו פיגוע אחד הצירים המרכזיים של התועה אל הכותל וממנו וכן שימש כנתיב צעידתם של צליינים רבים, הפך מאז אותו פיגוע לאחד הצירים השוממים ביותר בעיר העתיקה.

מאז אותו פיגוע נסגרו חנויות רבות לאורך הציר, בעיקר אלו שמכרו מזכרות לצליינים.

מי שעוד נותרו לפעול היו בתי הקפה לאורך הציר שהתמחו במכירת נרגילות לעישון. אלא שכאמור בשבוע האחרון פקחי העירייה, כשהם מלווים בכוחות הבטחון, התייצבו לבדוק האם בעלי חנויות הנרגילות עומדים בקרטריונים של החוק. אז הסתבר להם שרבים מהלקוחות מעשנים בתוך מתחם בתי הקפה ונרשמו לבעליהם דוחות כבדים.

בעלי החנויות לעישון נרגילה הודו כי נשברו והחליטו לסגור את העסק בשל הקריסה הכלכלית וגם עקב ידם הקשה של הפקחים. "גם אין קליינטים וגם הפקחים לא מרפים מאיתנו. החלטתי לסגור את העסק ולהתפרנס מקיצבת ביטוח לאומי", אומר אחמד מהאר אחד מהבעלים.