צילום: מהפייסבוק אמיר ברטורא, נכה בכיסא גלגלים שהגיע לכנסת לדיון שעסק בזכויות הנכים, לא הורשה להיכנס למשכן. הנימוק: הוא לא עמד בקוד הלבוש של בית הנבחרים, מאחר שהגיע לבוש במכנסיים ורודים וענד קשת פרפרים על ראשו.

ליין חדש: מסיבה עם בליינים נכים
למה הנכה אינו יכול לצאת מביתו?

ברטורא, פעיל חברתי במגוון תחומים, הגיע השבוע לכנסת כשהוא מצויד במכנסיים ורודים, צעיף צבעוני, קשת פרפרים וחיוך גדול. ברטורא מדגיש שהוא לובש בגדים ססגוניים גם בחיי היומיום ושלא ביקש לעשות פרובוקציה בכנסת דרך לבושו.בכניסה למשכן נתקל ברטורא בחומה בצורה, כשהשומרים סירבו להכניס אותו פנימה למרות שהיה לו אישור. כשניסה להבין מדוע אינו יכול להיכנס הוא לא קיבל תשובות, ורק כעבור כחצי שעה נאמר לו שהוא אינו עומד בקוד הלבוש של הכנסת.

ברטורא לא רצה לוותר על הכניסה למשכן ולכן חזר למכוניתו והחליף למכנסיים לבנים, צעיף אחר והשאיר את הקשת במכונית. רק אז הותר לו להיכנס לבית הנבחרים.

"אני בחור שאוהב להתקשט וכך אני נוהג ביומיום", אמר ברטורא בעקבות התקרית. "במסדרונות הכנסת מתקשים כנראה לעכל קשת לשיער. הגעתי כי הנושא כאוב, וכמובן קשור אלי ישירות, ועצוב לראות שזה מה שמתעסקים בו בכנסת - כאילו חסרים דברים להתעסק בהם".

אין זו הפעם הראשונה שהבחור על כיסא הגלגלים מנסה לעשות שינוי במדינה. בשבוע שעבר התחפש ברטורא לשודד ים והתייצב מול בית ראש הממשלה כדי להציע לבנימין נתניהו להצטרף לחבורת שודדי הגז, במחאה על מתווה הגז שאותו מקדם ראש הממשלה בימים אלה.