צילום: מהפייסבוק דגל השהאדה הוצב על גבי קיר כיתה בבית הספר המסורתי. הדבר התבצע במסגרת שיעורי מגמת ערבית, כאשר על הדגל מופיע הכיתוב "אין אלוהּ מלבד אללה (האל); מוחמד שליח אללה".

המעשה עורר תגובות שונות, חלק לא מבוטל מהן בעד תליית הדגל כאמצעי חינוך. אחת התלמידות: "הדגל לא מונף בגאווה, אלא תלוי על הקיר אך ורק לצורכי לימוד. אני תלמידה במגמה הזאת והמורה דואג ללמד אותנו קשה מאוד כדי שנוכל לתרום למדינתנו בכבוד".תלמידה נוספת הגיבה: "הדגל נתלה בכיתת ערבית והוא בסך הכל בא לאפשר לנו ללמוד על השכנים, דתם ותרבותם".

מנגד טוענים תלמידים נוספים הלומדים במגמה שניתן היה ללמוד ולהעביר מסרים הקשורים לאסלאם גם באמצעות הצגת הדגל באופן חד פעמי בלא להשאירו זמן רב על הקיר. "כשדגל המהלל את מוחמד נתלה בתוך כיתה לאורך זמן יש בזה טעם נפגם. אנחנו באים ללמוד על האסלאם ולא לחדד ולשנן מסרים הקשורים לדת הזו", אומר אחד התלמידים.

תלמיד נוסף ציין כי "אפשר לכתוב על הלוח את המילה או דף עם הכיתוב, אבל הצבת הדגל על הקיר היא מיותרת ולא תורמת".

פרסום הדגל גלש לרשתות החברתיות ועורר תגובות זועמות בקרב התלמידים, חלקן מצדדות בהצבת הגדל על לוח הכיתה, ודעות אחרות חולקות על כך.

תגובת בית הספר: "בבית הספר המסורתי, מגמה ערבית מעולה, אותה מוליך מורה מצוין, ששירת שנים רבות בצבא ביחידת מודיעין מובחרת. במסגרת לימודי הערבית התלמידים לומדים על עיקרי האסלאם (חלק מתוכנית הלימודים) והמורה הביא מוצג – השהאדה, בה כתוב בערבית פסוק מהקוראן. המוצג נתלה בתוך כיתת ערבית על קיר, כתמונה, ולא הונף כדגל.

"אנחנו כמובן איננו מזדהים עם תנועת החמאס, ומחנכים תלמידים, והיכרות עם תרבות האיסלאם איננה הזדהות עם החמאס. לא היינו מניפים בשום אופן בבית הספר את דגל החמאס ונמשיך לתלות את דגל מדינת ישראל. נמשיך גם ללמד להכיר את תרבות האסלאם, ואין אנו מוכנים ששמועות וקיצוניות ינהלו את בית הספר".