צילום: shutterstock תחנת משטרת "לב הבירה" מזהירה את בעלי העסקים בעיר שלא יעברו על החוק במסגרת אירועי השנה החדשה, ומציינת כי יש לצפות לפיקוח מוגבר, גלוי וסמוי, באותו ערב.

הנוער הירושלמי: שותים יותר, גזענים יותר
לא ייאמן: הורים קונים אלכוהול לילדיהם

הפיקוח יתבצע תוך דגש על תחום האבטחה, הבטיחות, מכירת אלכוהול לקטינים, מניעת רעש ואישור לקיום המסיבה.מידע זה מפורט בעלונים שחולקו לבעלי עסקים בעיר על ידי המשטרה, בהם נכתב כי מסיבות מחוץ לבתי העסק בעיר הפכו רווחות בשנים האחרונות, גם כאלו שנעשות ללא אישור.

לטענת המשטרה, בתי העסק נוהגים להוציא אל מחוץ לעסק בר למכירת משקאות ולשרת עשרות אם לא מאות בליינים.

העלון מציין כי פעמים רבות נאלצים במשטרה לסגור אירוע בשל החשש לשלום הציבור ובשל מטרדים והקמת רעש. בעלון נעשית הקבלה בין קיום האירועים מחוץ לבית העסק ובין הפעלת עסק ללא רישיון, והוא מזהיר את בעלי העסקים מצעדים משפטיים ואף ביטול או אי חידוש רישיון העסק.

בעלי העסקים במרכז העיר הגיבו לעלונים בתמיהה. "למה ביום העצמאות וביום ירושלים יש אישורים מיוחדים ובשנה האזרחית אין?", אמרה ל-mynet אחת מבעלות העסקים בעיר. "אנחנו עיר של תיירים. גם ככה העיר לא במצב כלכלי טוב."
גם אלי לוי, יו"ר ועד הסוחרים במרכז העיר לא נשאר אדיש לנוכח העלון. "אני רוצה להתחיל בזה שכל בעלי העסקים מגבים את הכוונה לאכוף מקרים של מכירת אלכוהול לקטינים", אמר. "בנושא הזה, שהמשטרה תעשה מה שהיא צריכה לעשות, איפה שהיא צריכה לעשות".

" אבל אני מציע שלא יתנפלו על הסוחרים. אם יש לנו יום עבודה, תנו לנו לעבוד. אנחנו לא רוצים לעשות דברים כנגד החוק. עזבו אותנו, אנחנו יודעים לשמור על העסקים שלנו. המשטרה יודעת היכן נוטים למכור אלכוהול לקטינים, המקומות שעובדים כמו שצריך כל השנה, צריך לעזוב אותם. אם יהיה עוד כסא או שניים לא יקרה אסון, לא לעירייה ולא למשטרה. שיתנו לערב הזה לזרום, שיהיה ערב מסחרי ואם יש עבודה, שכולם ייהנו מזה".