צילום: ישראל יוסף נהג המונית מירושלים שנאשם כי חטף ילדה בת שבע וביצע בה מעשים מגונים הצליח להשיג אישור משפטי יוצא דופן לצפות בסרטון החקירה של הילדה במשרדי הפרקליטות - בעודו עצור. האישור ניתן עוד ביולי, אך עד לשבוע האחרון לא תואמה יציאתו של הנהג מהכלא לצפייה בסרטון.

חשד: ביצע מעשה מגונה בבת שלוש וחצי
אישום: המלמד ביצע מעשים מגונים ב־8 קטיניםתחילת הסיפור לפני כשנה, אז, על פי כתב האישום, חטף הנהג תלמידת כיתה ב' מאשדוד וביצע בה מעשים מגונים. בכתב האישום מתואר כי הוא הגיע מירושלים לאשדוד, שם הבחין בילדה יושבת על מדרכה ומציירת.

הוא הציע לה לעלות לרכב והילדה סירבה. כתב האישום מפרט כיצד פיתה אותה בממתקים להיכנס לרכב. כשעלתה למונית החל בנסיעה לכיוון ירושלים ועצר כשהגיע ליער באזור בית שמש. שם, על פי האישום, ביצע בילדה מעשים מגונים. כשסיים הוריד אותה מרכבו והמשיך בנסיעה. הילדה המבוהלת נמצאה במקרה בשעות הערב. מאז מעצרו שוהה הנהג המואשם במעצר בכלא אשל עד תום ההליכים. במסגרת זכותו החוקית,
בחודש יולי האחרון הוא ביקש באמצעות פרקליטו, עו"ד אריאל עטרי, לצפות בחומרי חקירה מוסרטים - מתוך חקירתו שלו ומתוך חקירת הילדה.

על פי הדין המוכר, את חומרי חקירתו יכול הנהג לראות בין כותלי בית הכלא, אך לא היה ניתן להעביר לידיו את התקליטור שבו מצולמת חקירת הילדה. הסיבה לכך היא שחקירות ילדים הן חומר החקירה היחיד שסנגור אינו רשאי לקבל עותק ממנו, ועל כן יש להביא את הנאשם למשרדי הפרקליטות לצפייה בסרט.

בית המשפט אישר את הצפייה בחומרי החקירה, אך הדבר לא התממש במשך חודשים ארוכים, עד שבסוף השבוע שעבר הורה השופט גד גדעון לשירות בתי הסוהר להעמיד לשימושו של החשוד מחשב, שבאמצעותו יוכל לצפות בסרטי החקירה, ולתאם את הגעתו למשרדי הפרקליטות לצורך צפייה בחקירתה של הילדה.