צילום: גיל יוחנן גם אחרי שפתח עשרות סניפים ברחבי הארץ - רמי לוי לא שוכח איפה הכל התחיל. לאחרונה הוא סיים לשפץ ולשדרג את החנות המקורית הראשונה שלו, ברחוב השקמה בשוק מחנה יהודה, שגם העניקה לרשת המרכולים הארצית שלו את השם 'רמי לוי שיווק השקמה'.

לא תאמינו באיזה מחיר מתכוון רמי לוי למכור כרטיס לקולנוע
רמי לוי, הנהג ומריבת הנדל"ן בגילה

החנות הישנה נפתחה בשנת 1976 ומשתרעת על שטח של כ־80 מ"ר בלבד. היא החלה אמנם את המהפכה של לוי, שמכר ללקוחות פרטיים במחירי סיטונאות מוצרים באריזות גדולות, אך עד כה לא היתה חלק מרשת המרכולים הארצית. לאחרונה החליט לוי, אף שמדובר בשטח קטן משמעותית לעומת מרכולי הענק שלו, לשפץ את החנות הנוסטלגית ולצרף אותה כסניף מיוחד לרשת. את המקום ינהל אחיו, דרורי לוי."יש לנו הרבה כבוד לשוק ואנחנו חלק בלתי נפרד ממחנה יהודה", אמר השבוע לוי. "אין לנו כוונה עכשיו לפתוח סניפים קטנים או תת־רשת חדשה. מדובר במקום ייחודי ובעל משמעות עבורנו ולכן החלטנו לעשות את המהלך הזה. הכוונה המקורית שלנו היתה לשפץ אפילו מעבר למה שהתקבל בסופו של דבר, אך בסוף זה לא יצא לפועל".

אמנם את עיקר הפרסום שלו הרוויח לוי בזכות רשת המרכולים המוזלת שפתח, אך הוא גלש כבר מזמן מתחום הקמעונאות לתחום הנדל"ן.

שני קניונים גדולים שלו באזור ירושלים נמצאים כעת בשלבי בנייה מתקדמים ואמורים להיפתח במהלך 2016. מדובר בקניון R במבשרת ציון בשטח של 15,000 מ"ר ובקניון נוסף שישתרע על שטח דומה באזור התעשייה בעטרות.

לאחרונה נחשף ב-mynet כי לוי שיתף פעולה עם המולטי מיליארדר היהודי־אוסטרלי קווין ברמייסטר (המייסד והבעלים לשעבר של רשת 'סקייפ'). השניים זכו לאישור בית המשפט להשלמת עסקה לרכישת קרקע לבניית 300 יחידות דיור בשכונת 'נוף ציון', מתחת לטיילת של ארמון הנציב. מדובר במגרש שבו אושרה כבר תוכנית הבנייה אך היא התעכבה עקב קשיים כלכליים.