צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות" פוסט שהעלתה קטי שרביט, מורה בבית הספר תל"י בית חינוך, שבו גיבתה את התבטאותו של ד"ר עופר כסיף נגד שרת המשפטים איילת שקד, הביא לסערה ברשת ובבית הספר וגרר שטף של תגובות אלימות ומסיתות כלפיה.

המורה כתבה כי "האייטם החדשותי ציין שכסיף קרא לשקד 'חלאה ניאו־נאצית' ואני לא מבינה מה לא מסתדר פה, שהיא חלאה או שהיא ניאו־נאצית". גל התגובות הזועמות שעורר הפוסט הביאו אותה להסיר אותו ולפרסם התנצלות.

מדוע השרה איילת שקד לא מתראיינת בשבתות?

בין המגיבים על הפוסט בלטו אחדים מתלמידיה של המורה, שכעסו על ההתבטאות שלה. "מורה במערכת החינוך מכנה את השרה איילת שקד חלאה וניאו־נאצית! בפוסט אחר היא מצרפת תמונה של חייל שמנטרל מחבלת שביצעה פיגוע בחברון ומתארת את תחושת הכאב שלה על חייל שמבצע רצח בדם קר של אזרחית ערבייה תמימה".הציבור לא נשאר אדיש והחל במחול השיימינג. "לא מבין איך את עדיין מלמדת", כתבו הגולשים, "זאת מורה מעזה?" וגם "שמאלנית מגעילה". חלק מהתלמידים והגולשים דווקא תמכו במורה, וכתבו: "מחזקת את ידך ואת רוחך" ו"אין עלייך כמורה".

מתקפת השיימינג הביאה את המורה להסיר את הפוסט ולפרסם התנצלות: "אכן דעותיי שונות מדעות חלק מחבריי בפייסבוק. כאדם המאמין בערכי דמוקרטיה, שוויון וחופש הביטוי, הוויכוח שהתעורר בינינו נחשב בעיניי לחיוני", כתבה. "אין בין דעותיי הפוליטיות, שכאמור אכן תומכות בשלום, דו־קיום ושוויון זכויות מלא, לבין עיסוקי כמורה דבר וחצי דבר, שכן במרחב הבית ספרי דעותיי הפוליטיות שמורות לי בלבד".

מנהלת תל"י בית חינוך, מיכל לינק, כינסה את המורים והבהירה כי התבטאויות כאלה אינן מקובלות. היא הוסיפה כי המורה תינזף.

משרד החינוך: "מנהל המחוז הורה לזמן לאלתר את המורה לשיחת בירור אצל מנהלת בית הספר. בנוסף המפקחת על בית הספר תזמן את המורה להליך משמעתי שבו יוחלט כיצד לפעול בהמשך".

שרביט: "אין שיח פוליטי בכיתות ועל פי חוק שמורה לי הזכות לבטא את דעותיי גם אם הן חריגות. הפוסט לא התכוון להסית, אלא הייתה שם ביקורת נוקבת וזאת לא סיבה להפנות אליי 3,000 משולחי רסן. הפוסט נאמר בסרקזם ולא התכוון לפגוע באדם".