מתוך אתר העירייה תושב שהיום האחרון לתשלום דוח החניה שלו היה בשבת, הופתע לגלות: המוקד הטלפוני האינטראקטיבי באמצעותו ניתן לשלם באתר העירייה אינו פועל בסופי שבוע ובחגים. כעת חושש התושב כי ייאלץ לשלם כפל קנס.

התנאי החרדי לתקציב עבור עמק הצבאים
טיסה בשבת? לא על חשבון עיריית י-ם

מתברר כי העירייה אכן משביתה את המערכת הטלפונית הממוחשבת שלה עם כניסת השבת, כדי לא להתעמת עם האוכלוסייה החרדית, ועם הנציגים החרדים הרבים בכיכר ספרא.בעיר שלמעלה משליש מתושביה הם ערבים ונוצרים וכן מאות אלפי פלורליסטים, יוצא מצב שרוב האוכלוסייה אינה יכולה להשתמש בשירות לתושב בסופי שבוע. כל זאת, כאשר העירייה מציגה עצמה כגוף ציבורי מתקדם, מודרני, ממוחשב, ומקדישה לכל פרסומים רבים. אגב, בעיר תל אביב, המערכת האינטראקטיבית עובדת בכל ימות השבוע.

הנושא עלה לאחר שמספר תושבים פנו לאחרונה לחברת המועצה לורה ורטון (מרצ) והתלוננו כי המערכת הממוחשבת של השירות לתושב אינה פעילה. מדובר בתשלומים לא רק עבור ארנונה ודוחות חניה, אלא גם לדוגמה, אגרות חינוך. כמו כן קיימים אגרות שונות המשולמות באופן חד פעמי, כגון תשלום עבור פתיחת תיקי בנייה.

ורטון: מרבית האוכלוסייה בירושלים היא פלורליסטית, הנוהגת להסדיר את ענייניה גם בסוף, שבוע.פתיחת המערכת האינטראקטיבית לא תפגע בשומרי השבת. כמו כן מאות אלפי מתושבי העיר עובדים ביום זה כרגיל.

העירייה בתגובה: "המערכות האוטומטיות עובדות 24/7 .ב-09/01/16 שילמו במהלך היום 135 אנשים במענה האוטומטי בטל-6296000 .יש לציין כי בכל ההודעות לתשלום מופיע מס' הטלפון בו ניתן לשלם 24 שעות. בשל טעות סופר המילים נכתבו לגבי המספר 6296333, בו קיים מענה אנושי ולא למספר 6296000 שהוא מענה אוטומטי ממוחשב".