צילום: shutterstock הכבישים בירושלים הכי מסוכנים לצעירים לעומת כל ערי ישראל האחרות - כך עולה מנתוני עמותת 'אור ירוק', שמגלים כי לא פחות מ־337 צעירים תושבי העיר נפגעו בשנה החולפת בכבישים.

התאונה המושלגת של לי פישמן
מיהי בירת תאונות האוטובוסים?

על פי הנתונים שפרסמה השבוע העמותה, בשנת 2015 נהרג בעיר צעיר אחד, 35 נפצעו באורח קשה ו־301 נפצעו באורח קל. ירושלים מקדימה במספר הנפגעים הצעירים את תל אביב, שם נפגעו בשנה זו 284 צעירים. אחריהן ברשימה נמצאות חיפה (118), באר שבע (111) ואשדוד (96). בסך הכול נפגעו בערים 2,739 צעירים בתאונות דרכים ו־15 נהרגו.כדי לצמצם את שיעורי המעורבות הגבוהים של נהגים צעירים בתאונות דרכים, עמותת 'אור ירוק' מפעילה את תוכנית 'סינמה דרייב', הכוללת מצגת מולטימדיה תלת־ממדית שחושפת את בני הנוער לסכנות שהכביש מציב בפניהם.

בין הנושאים העיקריים שבהם מטפלת התכנית נמצאים נהיגה במהירות מופרזת, הסחת דעת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, התמודדות עם לחץ חברתי ואי חגירת חגורת בטיחות.

"משרד החינוך חייב לכלול שיעורי בטיחות בדרכים במערכת השעות לתלמידי כיתות ט' וי' כדי לצמצם את מספר הנפגעים הגבוה בקרב בני הנוער בתאונות דרכים", אומר מנכ"ל העמותה שמואל אבוהב. "יש משמעות גדולה מאוד ללימוד של שעה שבועית אחת לפחות שמוקדשת לבטיחות בדרכים. הטמעת ערכי הזהירות בדרכים בגיל צעיר יכולה להציל חיים".

"הנתונים באדיבות עמותת אור ירוק"