צילום:  ShutterStock שיחת הטלפון של בן החמש עם המשטרה חשפה סדרה של מעשי אלימות לכאורה של האב. "אין לי כוח יותר לריבים של אבא ואמא", כך סיפר בשבוע שעבר בן חמש למוקד המשטרה אליו התקשר בעת ריב אלים בין הוריו. האב, תושב ירושלים, הורחק מאשתו ומששת ילדיו הקטנים ונעצר באשמת תקיפה והזנחת קטין.

צפו: שוטרים מכים נער בן 16
פיגוע דריסה דרך העיניים של מוקד 100

תחילת הסיפור ביום שישי האחרון, אז התקבלה שיחה במוקד 100 של המשטרה. בעברו השני של הקו נשמע קולו של ילד קטן בן חמש, שסיפר כי הוריו רבים וכי אין לו כוח יותר למריבות שלהם. בעקבות הקריאה, ניידת הגיעה למקום והשוטרים נאלצו להפריד בין שני ההורים.בבית המשפחה שרר כאוס מוחלט. חפצים אוכסנו בשקיות ניילון, חיתולים מלוכלכים היו פזורים בכל עבר, וששת הילדים – הגדול בן שש והקטן בן שמונה חודשים - נמצאו מוזנחים ומלוכלכים.

האב נלקח לחקירה עוד באותו יום, ובבוקר יום ראשון נחקרה האם בביתה, שכן עד אז לא התאפשר למצוא סידור לכל הילדים, גם לא דרך הרווחה. אף אחד מהילדים לא נחקר, חרף בקשת המשטרה, מאחר והאם סירבה לכך.

התברר כי לא מדובר באירוע האלימות הראשון בין בני הזוג, וכי המשטרה כבר נקראה להפריד ביניהם פעמיים נוספות – לפני חודש ולפני כחצי שנה. בחודש שעבר שוחררה האם מבית החולים לאחר שעברה הפלה.

תחילה הכחישה כי ההפלה קשורה לאלימות מצד בן זוגה, אך מאוחר יותר הודתה כי במהלך ויכוח ביניהם היא נדחפה בכוח ונפלה על גבה, אז החלו סיבוכים שהובילו להפלת העובר בבטנה. צו הרחקה הוצא אז לבעל, אך הופר לבקשת האם שביקשה מבעלה שיחזור הביתה.

מעצרו של האב הוארך בשלושה ימים ובמהלך השבוע שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, ביניהם שהות מלאה בבית הוריו, יצירת קשר עם ילדיו באמצעות שירותי הרווחה בלבד והרחקה מאשתו למשך 60 יום.

שופט בית המשפט השלום בעיר, דוד שאול גבאי ריכטר, הבהיר לאב שגם אם אשתו מבקשת שיגיע אליה או שייצור עמה קשר, נאסר עליו לעשות כן.