צילום: שאול גולן רגע של עברית, עכשיו גם ברחובות ירושלים: הבלשן ד"ר אבשלום קור מונה ביום חמישי שעבר לחבר מן המניין בוועדת השמות העירונית. "הרגשתי שאני צריכה מישהו שאפשר לסמוך עליו שייעץ לי בעברית", הסבירה יו"ר ועדת השמות וסגנית ראש העירייה, יעל ענתבי.את התפקיד יבצע ד"ר קור בהתנדבות לצד 13 נציגי עירייה ונציגי ציבור. תפקידו יהיה לייעץ לוועדה באיות שמות הרחובות ולהעניק הסברים מדויקים לשמות שייקבעו בוועדה.

"חיפשנו מישהו שלא נצטרך להעביר אליו שאלות מהוועדה, אלא שיישב איתנו ויוכל להגיד מה נכון מבחינה לשונית ומה שגוי", הוסיפה ענתבי.

בוועדה הסבירו כי הם מעוניינים בהשתתפתו של מומחה הלשון בשל מספר טעויות שנעשו בבחירת שמות הרחובות, באיותם ובהגהתם. כמו כן, בקיאותו הרבה במורשת ישראל לצד השפה העברית תרמה להחלטה למנותו לחבר בוועדה.

ד"ר קור עצמו היה נרגש ממינויו. הוא אמנם התגורר כל חייו במרכז הארץ, אבל לדבריו החיבור שלו לעיר חזק ו־11 מנכדיו מתגוררים כאן. "כל הילדים התל אביבים שלנו חשקו בסוף בירושלים", העיד קור והוסיף שהוא עצמו אף מדריך סיורים ומבקרים ברחבי העיר. "פעם אחת מישהו ראה אותי מקפץ עם ילדים ליד תחנת מונטיפיורי ומאז התחלתי לקבל הזמנות להוביל סיורים בעיר".

לדבריו, בתקופת בה היה חבר ועד הורים בבתי ספר של ילדיו, דאג לארגן סיורים בעיר ושבתות אירוח לתלמידים והורים. "כשאני שומע חתן אומר בחופה 'אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני' יש לי דמעות בעיניים", הודה. "אני לא יכול להסביר, אבל זה קשר עמוק מאוד לעיר. כשהייתי צריך לבחור כתובת דואר אלקטרוני הייתי צריך לבחור מספר כשם משתמש, ובחרתי ב־67 לכבוד שחרור ירושלים".

מינוי נוסף שייכנס לתוקף בקרוב הוא של פרופ' חננאל מאק מהפקולטה למדעי היהדות באוניברסיטת בר־אילן.