צילום מתוך פייסבוק הריבונות ישראלית – הייצוג פלסטיני: משלחת ילדים ממזרח העיר, חלקן משכונות שנמצאות תחת ריבונות ישראלית, ייצגה השבוע דווקא את פלסטין בטורניר כדורגל בינלאומי שהתקיים בדנמרק.ירושלים: הנער מנבחרת פלסטין שמשחק בהפועל קטמון
ירושלים: רק בבירה: חולצות נבחרת פלסטין לצד בית"ר

ביום ראשון בבוקר יצאה משלחת של עשרות נערים מהאקדמיה לכדורגל בירושלים כדי לקחת חלק בטורניר כדורגל בינלאומי. המשלחת מומנה על ידי האיחוד האירופאי והקונסוליה הבריטית והגיעה לגמר הטורניר שם הפסידה לצ'כיה בתוצאה 4:2. בתמונות שהעלו חברי המשלחת לרשת החברתית ניתן היה לראות כי לפני המשחק צעדה המשלחת ברחובות קופנהגן מבית המלון למגרש הכדורגל ואף נפגשו עם נציגי המאבק לשחרור האסירים הפלסטינים.

מי שעומד מאחורי הטורניר הוא העמותה שנמצאת במזרח ירושלים, 'בורג' אל לוקלוק' ,שארגנה את הטורניר זו השנה השנייה ברציפות. בדף הבית של העמותה נכתב כי מטרות העמותה הן מחד ליצור מרחב בטוח עבור הנערים הפלסטינים במזרח העיר ומצד שני להבטיח שהקרקע תישאר בידי הערבים בעיר העתיקה.

המשלחת שנבחרה לייצג את פלסטין עוררה תהיות בקרב גורמים שונים בעיר. מאור צמח, יו"ר ארגון 'לך ירושלים', הפועלת לחיזוק הריבונות הישראלית בעיר: "לא ייתכן שתושבי מזרח העיר המחזיקים תעודת זהות ישראלית, ייצגו את הראשות הפלסטינית, יצעדו ברחובות דנמרק תוך כדי הזדהות עם האסירים הפלסטינים ויקיימו פגישות עם שגרירים. מטרת המסע היא פגיעה בלגיטימיות של מדינת ישראל בכלל ובאחדותה של ירושלים בפרט".

מהקונסוליה הבריטית נמסר כי הם לא מימנו את הטיול של הקבוצה הפלסטינית או את הטורניר. עם זאת, הקונסוליה הודתה שבשנת 2015 סיפקה תמיכה שתעזור בפעילות הארגון ובהכשרת מנהיגות צעירה, ובשנת 2013 היא סייעה בשיקום מגרש הכדורגל. "התמיכה שלנו בארגון עולה בקנה אחד עם עמדת בריטניה כי מעמדה של ירושלים צריכה להיות מוכרעת במסגרת הסדר מוסכם בין הישראלים לפלסטינים ובנוסף צריך לאפשר שירושלים תהיה בירה משותפת למדינת ישראל ולמדינה הפלסטינית", לשון התגובה.