צילום: shutterstock חברי מועצה בעירייה דורשים לקבל שורה של הטבות שישוו את התנאים שלהם לאלה של סגני העירייה. בין הדרישות: השוואת תקנים לעוזרים, הענקת סמכויות לחלק עיטורי כבוד, חניה חינם ברחבי העיר וכרטיסי כניסה לאירועים עירוניים. בין החותמים נמצא גם סגן ראש העירייה עופר ברקוביץ'.

ההורים הזדעזעו: ג'וקים ועכברושים בקייטנה
ה'פצצה' של מסעדת עזורה: פעלה בלי כשרות 60 שנה

במכתב שיזם חבר סיעת ש"ס אשר מישאלי ביקשו 16 חברי מועצה ממרבית סיעות הקואליציה לקיים דיון דחוף בישיבת הנהלת העירייה. הנושא: דרישתם לקבל 'ארגז כלים' לעבודה הציבורית והטבות ושירותים שלטענתם ניתנים רק לחלק מחברי המועצה. "קיימת תחושה שיש חברים הנהנים מפריבילגיות שונות, בעוד אחרים לא זוכים להן", התלוננו במכתב שהועבר לידי ראש העירייה ניר ברקת."יש ליצור שוויון מלא ולמנוע מצב שבו יש כאלה שמקבלים ואחרים אינם מקבלים, או שמקבלים רק אחרי רדיפה והשפלה עצמית", התלוננו החותמים. "המצב הנוכחי שבו חלק מהחברים נהנים מהטבות ויכולים לעבוד בצורה יעילה וטובה יותר מאחרים, הוא מצב שאי אפשר להשלים עמו ואיננו עומד בשום מבחן של שוויון".

חברי העירייה ביקשו מראש העירייה שיעניק להם הטבות שוות לתנאים שמקבלים סגני ראש העירייה ואנשי המקצוע הבכירים בכיכר ספרא. בין השאר ביקשו לקבל מימון להשתלמויות מקצועיות, חניה בחינם בחניוני העירייה ואף זכות לחנות ללא תשלום בכל רחבי העיר, בדומה לחלק מהגורמים המקצועיים. בנוסף ביקשו לשריין חניה שמורה לכל חבר מועצה בכל אירוע עירוני. כמו כן הם ביקשו להשוות את התקנים לעוזרים.

במסמך, שכולל שמונה סעיפים, ביקשו הכותבים מהעירייה לספק מענה לוגיסטי שווה לכל חברי המועצה, ובכלל זה ציוד משרדי, כיבוד, שתייה, ארונות, מסכי טלוויזיה, דגלים ועיתון יומי. בנוסף ביקשו להשתמש במעלית החניון, שמשמשת כיום רק את סגני ראש העירייה, כדי שיוכלו להיכנס ישירות ללשכותיהם, מבלי לעבור בעמדת השומרים שבכניסה לבנין המרכזי.

עוד ביקשו החותמים לקבל הטבות שקשורות לפעילויות עירוניות. לדוגמה הם ביקשו מברקת להנחות את הדרג המקצועי לתת להם באופן קבוע כרטיסי כניסה לאירועים של העירייה או של חברות הבת שלה. "כל חבר מועצה יקבל את האפשרות לקבל את אותו מספר כרטיסים, אם יודיע מראש על השתתפותו. חברי המועצה יקבלו מקומות באותו מקום, ללא אפליה".

לסיום ביקשו לקבל סמכות להעניק 'עיטורי כבוד' מטעם העירייה לאישים שונים. העיטורים ייקבעו על סמך חתימה של רוב חברי המועצה.

העירייה: "איננו מקיימים שיח עם חברי מועצה באמצעות העיתון".