צילום: shutterstock נכנסה להיריון אחרי קשירת חצוצרות - ותובעת את בית החולים: בימים אלה מתנהל הליך משפטי בבית משפט השלום בירושלים, שעיקרו תביעה אזרחית בסך 2.5 מיליוני שקלים נגד בית החולים שערי צדק.

עוד בירושלים:
ירושלים: 'שערי צדק' טיפלו ב-3 תינוקות שטולטלו

במרכז התביעה עומדת אם לשישה בשנות הארבעים לחייה, שהגיעה בשנת 2012 לבית החולים כשהיא בשבוע ה־37 להריונה בעקבות סיבוכים. התובעת עברה מספר בדיקות, ולאחריהן ניגש אליה רופא מנתח והסביר לה כי עליו לילדה באמצעות ניתוח קיסרי. האישה לא היתה מופתעת, שכן כל ילדיה נולדו באותו אופן, אלא שמלבד הניתוח הקיסרי ביקש הרופא לבצע בה הליך של קשירת חצוצרות.תחילה סירבה האישה לביצוע ההליך מסיבות הלכתיות אך לבסוף הסכימה, לאחר שהרופא הסביר לה כי נשקפת לה סכנת חיים בעקבות לידותיה הקודמות. כמו כן הוסבר לה טרם הניתוח כי לא תוכל להרות שוב. מספר ימים לאחר הלידה וניתוח קשירת החצוצרות שוחררה האם לביתה ונמסר לה על ידי הצוות הרפואי כי שני ההליכים עברו בהצלחה.
שנתיים לאחר מכן, כשכבר השלימה עם העובדה כי לא תוכל להרות יותר, החלה האישה עם בעלה תהליך של משפחת אומנה כדי להרחיב את המשפחה. אלא שלהפתעתה החלו להופיע בגופה סימנים של היריון. בבדיקה ביתית אומתו חשדותיה. התשובה היתה חיובית ולמרות הניתוח לקשירת החצוצרות האישה נכנסה להיריון נוסף.

היא הגיעה לרופא שביצע בה את הניתוח, והוא אמר לה כי ההיריון מעמיד אותה בסיכון ועליה לבצע הפלה. לאחר לבטים רבים החליטה האם, בשל אמונתה הדתית, לשמור על ההיריון, אך בשבוע השמיני להריונה היא עברה הפלה.

עוד נכתב בתביעה כי בבדיקות שנערכו לאחר ההפלה נתגלה בדיעבד כי עוד בדו"ח הפתולוגי שהוצא לאחר הניתוח לא היה ברור אם חצוצרה שמאל של המטופלת נקשרה. האישה עברה בדיקות נוספות בשל כאבים עזים בבטנה, שתמכו בהשערה שייתכן כי חצוצרה שמאל לא נקשרה בזמן הניתוח.

מאחר שהיריון נוסף עלול להעמיד את האם בסכנת חיים הותאמו לה אמצעי מניעה שהיא לוקחת באופן סדיר על אף תופעות הלוואי הרבות שמהן היא סובלת. כמו כן עליה לעבור בעתיד ניתוח נוסף שבו תיקשר החצוצרה. בשל כל הדברים האלה הגישה האישה תביעה לבית משפט השלום באמצעות עו"ד דוד פייל ועו"ד עדי אברג'יל, שעומדת על הסכום המקסימלי הקבוע בחוק נזקי גוף - 2.5 מיליוני שקלים.

בכתב ההגנה שהוגש מטעם בית החולים שערי צדק הוכחשו כל פרטי התביעה. לטענת בית החולים, המטופלת קיבלה טיפול מקצועי, מסור ומיומן. עוד הוסיפו כי הנזקים שהאם טענה להם מופרזים.