המסעדה שמפעיל בעלה של אחראית רישוי עסקים בעיריית ירושלים, עינב בר־כהן ('התעוררות'), פועלת ללא היתר מטעם אגף רישוי עסקים ומורשה נגישות. יתר על כן, למטבח ולמחסן המסעדה אף הוצא צו הריסה.

תובעת 2.5 מיליון שקל: אם לשישה נכנסה להיריון אחרי קשירת חצוצרות
ירושלים: המקלל הסדרתי של הנביא מוחמד

מסעדת 'ווק מרקט', שבין בעליה נמצא גם אסף כהן, החלה לפעול לפני כחודש בשוק מחנה יהודה. כהן נשוי לחברת המועצה, האחראית על רישוי עסקים תחת מחזיק תיק התכנון והבנייה. יש לציין כי בר־כהן חתמה על טופס הסדר ניגוד עניינים והתחייבה לא לעסוק בעניינים הנוגעים למסחר בשוק מחנה יהודה, כדי למנוע מראית עין של העדפה למסעדה של בעלה.אולם העסק של כהן פועל בלי רישיון עסק. באגף הבנייה סירבו לאשר את הבקשה להפעלת העסק כיוון שהוצא לו צו הריסה. "מעל שטח החנות נבנה מבנה המשמש למחסן ומטבח בשטח של 37 מ"ר, ללא היתר בנייה", נכתב בדו"ח הפיקוח על הבנייה. בוחן רישוי ומורשה נגישות שביקרו במסעדה דחו גם הם בקשה לרישיון עסק. "הבקשה והתוכניות אינן מאושרות לאור אי־העמידה בדרישות תקנות תברואה נאותות לבתי אוכל", נכתב בדו"ח בוחן הרישוי. עוד צוין שבחינת תיק הרישוי נעשתה בשל העובדה שהעסק כבר פועל ולצורך קבלת התייחסות של משרד הבריאות למצב הקיים במסעדה.

בלי קשר להתמודדות של בעלה הודיעה לפני כשבועיים בר־כהן על כוונתה להקים מרכז שירות עירוני ממוחשב לעסקים שיספק שירות, טפסים ועדכונים לבעלי עסקים. לדבריה, הבירוקרטיה בעירייה מטרטרת את בעלי העסקים, שמתרוצצים בין אנשי המקצוע ואגפי העירייה במטרה לקבל אישורים ורישיונות עסק.

תגובת בר־כהן לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.

העירייה: "מסעדת ווק מרקט, ככל שאר העסקים הנפתחים בירושלים, נמצאת בהליך סטנדרטי של קבלת רישיון אל מול האגף לרישוי עסקים והגורמים המצויים בחוק כנדרש. בימים אלו בעל העסק נמצא בהליך לתיקון ליקויים ובהמשך לכך להשלמת ההליך אל מול רישוי העסקים. חברת המועצה בר־כהן אינה מעורבת בכל הקשור למסעדת 'ווק מרקט', זאת לאחר שפנתה ליועץ המשפטי לעירייה לקבלת הנחיות בנושא. היא אף הגדילה לעשות ואינה מעורבת באף נושא הקשור לעסקים בשוק".