צילום: ShutterStock לא רק בפארקים: בני הנוער מצאו יעד חדש להשתכרות בחופשת הקיץ - הלופטים ברחבי העיר. אם בעבר הווילות היוקרתיות היו מיועדות למסיבות רווקים ורווקות או למסיבות סוף התואר האקדמי, היום בני הנוער אימצו את הטרנד החדש, עוד בטרם מלאו להם 18. כך, כשהם משקרים לבעלי הלופטים בנוגע לגילם, הם יכולים לשתות ולהתפרק במסיבה באין מפריע, בדרך שבה יקשה על המשטרה לדעת היכן הם נמצאים.

לא תאמינו איך נראתה מסיבת כיתה ט'

ה'לופטים' מספקים לנערים ולנערות שטרם מלאו להם 18 מקום מסתור מפני המשטרה, וזה לא בהכרח יקר יותר. הם סוגרים על מחיר קבוע מראש עם בעל המקום, סכום שנע בין 2,500 ל־3,500 שקל בהתאם לפרטי ההזמנה ולסוג הלופט, ומכאן הדרך להשתכר קצרה מאוד. אותו לופט יוקרתי מספק מתחם גדול לריקודים, ג'קוזי לשמונה אנשים, שולחן סנוקר, מקרן ובר שתייה כמובן, אם כי ניתן לספק את האלכוהול באופן עצמאי.באחת המסיבות שנערכו במהלך הקיץ רצו בני הנוער לחסוך בעלויות והביאו את האלכוהול מהפיצוציות השונות ודרך חברים מבוגרים. "בפגישה הראשונה הסבירו לנו שמי שאין לו 18 לא שותה ולא נכנס עם שתייה. בפועל, במהלך המסיבה היו הרבה אנשים ששתו בחוץ, אך בשלב מסוים כולם היו בפנים ושתו", סיפר אחד הנערים שחגג.

יש לציין כי בעלי הלופטים בעיר נזהרים מאוד מפני השילוב של אלכוהול וקטינים במתחם ומנסים למנוע את התופעה. אך הצעירים משתמשים בתחבולות כמו שינוי הגיל בתעודת הזהות ומצליחים להיכנס ולהשתכר.

"ייתכן שמצליחים להערים עלינו בשיטות כאלה ואחרות, אבל אנחנו שומרים שאלכוהול וקטינים לא יבואו במגע זה עם זה", סיפר בעל לופט בעיר. "אנחנו בעד לתת להם לחגוג אך בלי אלכוהול. הרבה פעמים הילדים מגיעים שתויים מהבית ויותר קשה לשלוט בזה. אנחנו מקפידים שבמסיבות של נערים לא תיכנס אף טיפת אלכוהול. העסק יותר מסובך כשיש חלק שעברו את גיל 18 וחברים שלהם עוד לא, ובמקרים מהסוג הזה לעתים חומקים ילדים שמצליחים לשתות".