צילום: shutterstock מאבקי השבת בקרית יובל נרגעו מעט בשבועות האחרונים. במינהל יובלים הפסיקו להקרין סרטים במהלך סופי שבוע. בתיווך מחזיק תיק מינהלים קהילתיים, משה ליאון, נציגי החרדים הסכימו לפשרה הזמנית, באמצעותה התאפשר למינהל הקהילתי לקיים במבנה 'בית טיילור' סדנת תיאטרון להורים וילדים, סדנת מוזיקה ותנועה, הצגת "השף המבשל", סדנת הכנת כדורי שוקולד וסדנה ליצירת בובות לילדים.

לא תאמינו מי היו החזנים במחאת השבת
סערת פקחי השבת של ניר ברקת

אבל מתחת לפני השטח נציגי החרדים בעירייה מתכוננים למאבק חדש על מה שהם מכנים "חילולי שבת לייט". החרדים דורשים להפסיק מיידית את הפעילויות למשפחה, בטענה כי גם הן פוגעות בקדושת השבת. "הלך מישהו ועשה עסקה שאנחנו לא מסכימים לה", התלונן השבוע נציג חסידות גור יוחנן וייצמן. "הפסיקו את הסרטים, אבל במקום זה התחילו חילולי שבת לייט. מבחינה ציבורית הם פחות מסעירים ובעייתיים אבל נעשה שם דבר חמור ביותר ואנחנו חייבים למנוע זאת".זעם החרדים גבר על רקע פתיחת פאב "המפלצת" שפועל ביום שישי ושבת בשעות ערב. בסיעת יהדות התורה טוענים שהפאב הקהילתי, שמנוהל כאגודה שיתופית בשיתוף מינהל יובלים, נועד לעקוף את המערכת העירונית.

לפני כשבועיים פנו נציגי החרדים בעירייה לרבנים חברי "הוועד למען השבת" במטרה לקבל הדרכה כיצד לפעול. במקביל, נציגי החרדים מנסים לשכנע את ראש העירייה ומחזיק תיק מנהלים קהילתיים להורות על הפסקת כל פעילות בשבת במינהל יובלים.

ממינהל קהילתי יובלים נמסר: "המינהל מארגן פעילות לתושבי המרחב על פי הצורך הקיים, כדי לשפר את איכות חיי התושבים ואיכות התרבות והפנאי ולא על פי השקפת העולם של ועד רבנים כזה או אחר. אנחנו לא חשים צורך להתנצל על פעילות כזו או אחרת לטובת תושבי השכונה".