(צילום אילוסטרציה: shutterstock) במשטרה חוקרים בימים אלה תלונה שהגישו הורים נגד מנהלת בית ספר בירושלים, שלפיה נעשה שימוש שלא כדין בכספי תל"ן (תוכנית לימודים מוגברת) שהעבירו.

עוד בירושלים:
מנהלת חשבונות בבית ספר בירושלים גנבה כסף מההורים

לטענת ההורים, במשך שנים מנעה מהם המנהלת את פירוט התשלומים שהעבירו למוסד החינוכי. על פי החשד, הכסף, בדרך זו או אחרת, סייע לבנה ולבת זוגו שנקלעו למצוקה כלכלית. בנוסף, ההורים טוענים כי חלק גדול מהכסף שהועבר בשנה שעברה ושולם במזומן לא הופקד.בוועד ההורים טוענים כי תקופה ארוכה הם ניסו לממש את זכותם ולקבל את הדו"חות הכספיים המפרטים את השימוש שנעשה בכסף, אך מאחר שלא נענו החליטו לפנות למשטרה. "יש דו"חות מהשנה שעברה שבהם רואים כי כספי ההורים שנכנסו מבזאר שבועות הוכנסו לכספת ומעולם לא הופקדו בבנק", טוען יו"ר ועד ההורים בבית הספר. "ראיתי את הכסף בעיניים וספרתי סדר גודל של 4,000 שקל. כל זה לא הופקד. רק השנה הופקד הכסף מהשנה שעברה".

יו"ר ועד ההורים טוען גם כי נגבה מההורים כסף שהיה אמור לשמש עבור חוג דרמה: "נגבה מההורים תל"ן דרמה, ואותה מורה קיבלה כסף אך מעולם לא לימדה את הכיתה".

לתלונות ההורים הצטרפה מזכירה לשעבר במוסד שסיימה את עבודתה לפני שלוש שנים. לדבריה, במספר מקרים מנעה ממנה המנהלת להפקיד את כספי ההורים בבנק. "נגבו כספי הורים בסך אלפי שקלים והמנהלת השאירה את השטרות אצלה ואת המטבעות נתנה לאב הבית לספור. ביקשתי מאב הבית שיגיד לי כמה יש ואני אלך להפקיד", טוענת המזכירה. "אב הבית סיפר כי המנהלת ביקשה ממנו להמיר את המטבעות לשטרות ולהביא אותם אליה. התעקשתי שייתנו לי לרשום ולהפקיד אבל המנהלת אמרה לי לא להתערב ואפילו איימה שלא אשאר בבית הספר".

לטענת המזכירה, המנהלת ניגשה אליה שבוע לאחר מכן ושיתפה אותה בכך שבנה וחברתו העוסקים באמנות נמצאים במצב כלכלי לא פשוט ולא עובדים, ולכן היא החליטה לתת להם לקשט ולעצב את הפרוזדור בבית הספר בתמורה לתשלום שעליו לא הוצאה קבלה.

כבר לפני שלוש שנים הועברו תלונות הורים בנושא למינהל החינוך בעירייה. בשבוע שעבר שיגר ועד ההורים של בית הספר מכתב לראש העירייה, ניר ברקת, ולמנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן. "התחמקות מנהלת בית הספר מלהעביר את הדו"חות האמורים העלתה את חשש הוועד להתנהלות בלתי תקינה והביאה למשבר חריף בין הנהלת בית הספר להנהגת ועד ההורים", נכתב במכתב שבו התבקשה התערבות הגורמים.

המנהלת מסרה: "כל הדברים הללו הם נקמנות של ההורים".

המשטרה: "הוגשה תלונה והנושא נבחן ביחידת ההונאה".

הרב אהרון ליבוביץ, המשנה למחזיק תיק החינוך אמר: "על פניו נשמע שמדובר במקרה חמור ביותר. אפעל לאלתר לתיקון הפירצה ולהגברת השקיפות".