צילום: shutterstock בשבוע החולף פתחה נוגה אטון־אבנרי, אם לשישה, כמה וכמה קריאות במוקד העירוני ודיווחה על מכת יתושים חמורה בין רחוב עזה למטודלה, שסמוך אליהם, אגב, נמצא ביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו .

הבריכה שמשגעת דיירים במגדלי הולילנד

לטענת התושבת, זו איננה הפעם הראשונה שהיא פונה לעירייה - והיא לא היחידה. כבר יותר משנה סובלים תושבי האזור מעקיצות יתושים. "אני לא זוכרת מתי בפעם האחרונה ישנתי יותר משעה רצוף בלילה או שלא נכנסתי למיטה לאחר שהרגתי כמה עשרות יתושים", היא אומרת. "המלחמה ביתושים כבר הפכה אצלנו בבית לספורט".ברחובות עזה ובנימין מטודלה מתגוררת אוכלוסייה מגוונת - משפחות צעירות, סטודנטים וקשישים, וכולם מעידים על אותה תופעה: מכה בלתי נסבלת של יתושים.
"אי אפשר לשבת בגן הציבורי בלי להיעקץ. אי אפשר אפילו לשבת בבית בלי להיעקץ - גם כשכל החלונות סגורים", אומרת אטון־אבנרי. לדבריה, בכל פעם שפנתה למוקד העירוני שלחה מחלקת ההדברה צוות לסייר באזור ולחסל מקוואות מים קטנים כמו אדניות ועציצים, אך דבר לא עזר.

"בסיום כל ביקור אנשי העירייה משאירים עלונים המזהירים מפני היתושים", מספרים תושבים בשכונה, "אבל יש כאן לא מעט נכסים שנמצאים בשיפוץ שהוזנח והם אלה שצריך לטפל בהם. נאמר לנו שקיימים שם מקוואות מים גדולים שהיתושים משגשגים בהם. הבעיה היא שמדובר בשטחים פרטיים ולכן אי אפשר להיכנס ולטפל בהם".

מהעירייה נמסר כי שם מודעים לבעיה ומטפלים בה באופן רציף בשטחים ציבוריים. "ההדברה בשטח הבניינים הפרטיים הינה באחריות התושבים. התושבים קיבלו הנחיות ובין השאר לצמצם את השקיית העציצים".