המקרה המוזר של הכלב במספרה: ספרית כלבים ירושלמית הגישה לאחרונה כתב תביעה לבית המשפט בדרישה לפיצויים על סך 120 אלף שקל, בטענה כי לקוחה אשר הביאה את כלבה לתספורת הוציאה נגדה דיבה רעה ברשתות החברתיות לאחר שהכלב נפטר במהלך הטיפול.

מה גרם לכתב בירושלים למות מייסורים?
הכלב ברח מסירוס וחזר כשגרונו שוסף

כתב התביעה מתאר כיצד ספרית הכלבים קיבלה אליה כלב באופן קבוע בשש הזדמנויות שונות לטובת תספורת. בחודש שעבר, בעלת הכלב יצרה קשר עם הספרית וביקשה להביא אותו לטיפול.על פי המתואר בכתב התביעה, עם הגעת הלקוחה והכלב, ביקשה הספרית מהלקוחה לחסום את פיו של הכלב באמצעות זמם. הלקוחה לא הצליחה לעשות זאת, ולטענת הספרית הכתה את הכלב באמצעות מסרק.

מיד לאחר מכן, עוד בטרם נגעה הספרית בכלב, הבחינה כי לשונו בחוץ והוא אינו מגיב. היא יצרה קשר עם וטרינרית אשר הנחתה אותה כיצד לבצע בכלב הנשמה.
כשהגיעה הווטרינרית למספרה היא קבעה את מותו של הכלב כתוצאה מדום לב.

עוד באותו מעמד הזמינה בעלת הכלב משטרה והאשימה את הספרית במותו של כלבה. הספרית לקחה על עצמה את עלות בדיקת הפתולוג לבירור נסיבות מותו של הכלב.

לדבריה של הספרית, לאחר המקרה בעלת הכלב פרסמה פוסט באחת מקבוצות אוהבי הכלבים הגדולות בפייסבוק, אשר מונה מעל ל-80 אלף חברים, בו שיתפה בדבר מותו של כלבה תוך הוצאת דיבתה של הספרית. לטענתה, דברי השקר אותם פרסמה בעלת הכלב גורמים לנזקים כלכליים בלתי הפיכים שעלולים לגרום להתמוטטות העסק.

השבוע הגישה בעלת הכלב את תגובתה לבקשת בית המשפט. לדבריה, היא מעולם לא פרסמה את שמה של הספרית, את העיר בה שוכנת המספרה או פרט כלשהו באמצעותו ניתן יהיה לזהות את הספרית. היא טענה כי פרסמה עובדות שלא ניתן להכחישן, כמו העובדה שלקחה את כלבה למספרת כלבים וכי הוא נפטר במהלך טיפול, וכן הביעה את הכעס והכאב שלה.

עוד טוענת בעלת הכלב כי הספרית עצמה היא זו שחשפה את זהותה וטענה כי היא קורבן למסע "שיימינג", וכי בעוצמת התגובה שלה גרמה הספרית לחשיפת זהותה ברבים. בעלת הכלב ביקשה לדחות את התביעה על הסף ואף ציינה כי יש לצפות לתביעת נגד שתוגש כנגד הספרית.