צילום: קובי קואנקס ביקשה לשלם עבור דו"ח חנייה – וחוייבה ב-5,500 שקל: ש', תושבת העיר, שקיבלה דו"ח על סך 500 שקל, הופתע לגלות כי כרטיס האשראי שלה חוייב בסכום גבוה בהרבה. הסיבה לטענת העירייה: היא לקחה 11 פעמים על על חיוב הכרטיס. עוד טוענים בעירייה כי הבעיה טופלה.

נחשו מה היה העונש על טיפול הדיאליזה?
איך נותנים דוח חניה בלי פקח?

ש' שהתגייסה לפני מספר שבועות ונמצאת כעת בטירונות, יצאה לבלות במוצאי שבת עם חבריה בשוק מחנה יהודה. לאחר חיפוש חנייה מתיש, היא מצאה לבסוף מקום חניה לג'יפ בו נהגה. כדי להיות בטוחה שהמקום מיועד לחנייה, היא יצאה מהרכב והתייעצה עם העוברים ושבים, שאישרו כי ניתן לחנות במקום. אלא שכעבור מספר שעות, כששבה לרכב ציפתה לה הפתעה בדמות דו"ח חנייה מעיריית ירושלים על סך 500 שקל."הסתכלתי בדו"ח, ראיתי שניתן לשלם אותו באמצעות אתר העירייה, וכבר באותו רגע נכנסתי לאתר ושילמתי", היא מספרת. דקות לאחר מכן הגיעה קבלת התשלום לחשבון הדואר האלקטרוני שלה, עם חיוב בודד על סך 500 שקל. אלא שלמחרת בבוקר ציפתה לה הפתעה נוספת: "נכנסתי לפירוט העובר ושב שלי והופתעתי לגלות שהוא כמעט מרוקן לגמרי. עיריית ירושלים חייבה אותי 11 פעמים עבור הדו"ח, ובסך הכל ירדו לי מחשבון הבנק חמש וחצי אלף שקל, בדיירקט".

לטענתה, מאז יום ראשון בבוקר, היא עברה מסכת ארוכה של טרטורים. "הטלפון הראשון היה לעירייה. שם אמרו לי שהם בכלל לא רואים את הדו"ח שלי וככל הנראה הוא אפילו לא הוזן, מאחר וקיבלתי אותו בלילה קודם לכן", היא מספרת. "בשיחה עם חברת האשראי נאמר לי שעליהם לקבל פניית ביטול מעיריית ירושלים בטרם יוכלו להחזיר את הכסף".

לדברי החיילת, בעירייה אמרו לה שהדו"ח לא מאותר במערכת אך החיוב עבורו נגבה, כאמור, 11 פעמים. "עבדתי מאוד קשה עבור הכסף הזה, שילמתי את הדו"ח מיד עם הקבלה שלו ובכל זאת, אני מוצאת את עצמי עם חיוב של 5 וחצי אלף שקל", היא אומרת.

חברת האשראי ניסתה לעזור, אך לבסוף, כך טוענים בעירייה, הבעיה טופלה.

העירייה: "במהלך תשלום הדו"ח לחצה התושבת 11 פעמים על חיוב הכרטיס מחשש שהדו"ח לא שולם. מאחר ומדובר באסמכתא אחת לתשלום, הסכום שהועבר לעירייה היה על סך 500 שקלים בלבד, ואולם הדבר הביא לבעיה מול חברת האשראי. עם זאת, ולפנים משורת הדין, פעלה העירייה לפתרון הבעיה מול חברת האשראי והתושבת והבעיה סודרה".