צילום: Shutterstock אין גבול לאכזריות: הוריה של ילדה בת 10 התלוננו במשטרה בטענה כי היא הוכתה על ידי נהג ההסעות שהסיע אותה לבית הספר, והורדה מהרכב בכוח.

לדברי אמה של הילדה, במשך תקופה היא הורתה לבתה הלומדת בחינוך מיוחד לרדת מההסעה רק כשמגיעים הביתה או לבית הספר. בשבוע שעבר, בשל צפיפות בהסעת התלמידים, הנהג הוריד שלוש תלמידות מהרכב ללא השגחה. על פי התלונה, לאחר שאחת הילדות התנגדה לרדת מההסעה, הנהג היכה אותה, אחז בה בחוזקה ומשך אותה בכוח החוצה, כאשר הוא מותיר אותה ואת שתי התלמידות הנוספות ללא כל השגחה של מבוגר. שלוש הבנות, בגילאי 6-10, התחילו לבכות, עד שהבחינה בכך אחת המורות בבית הספר והרגיעה אותן. בהמלצת המורה, הגישה בשבוע שעבר האם תלונה במשטרה.

ירושלים: סיוט בדרך לבית הספר


המקרה מצטרף לאירוע דומה שחוותה הילדה בשנה שעברה, לאחר שהורדה גם כן באמצע הרחוב ללא כל השגחה. האם פנתה להתלונן בחברת ההסעות, אך שם נענתה בתשובה מזלזלת: "זה מה יש, את מעכבת אותי", נאמר לה.

האם החליטה לא לשתוק ופנתה לאבי גיספאן, הממונה על חברת ההסעות בעירייה. מהקלטות שהגיעו לידי "ידיעות ירושלים" נשמעת השיחה בין השניים. "ההסעה זה לא כיף הכי גדול, שיהיה ברור", אמר לה גיספאן. "זו הסעה ציבורית ולוקחים ילדים ויש פקקים ועכשיו יש חג ויש הרבה נהגים שחסרים, אז קורה תקלות שיהיה ברור. יש חג הקורבן היום". בתגובה שאלה האם: "וזה אמור לעניין אותי?", וגיספאן ענה לה: "ועוד איך, כי 60 אחוז מהנהגים הם ממזרח העיר. מאיפה נביא נהגים אחרים? אז יש עיכובים ויש איחורים".מהמשטרה נמסר בתגובה כי הוגשה תלונה ונפתחה חקירה.