צילום: שלומי כהן עיריית ירושלים הגישה היום (שני) כתב אישום נגד ארבעה מרכולים ופיצוציות במרכז העיר בגין פתיחתם בשבתות. בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט לעניינים מקומיים, מצוין כי הפעילות בימי שבתות מנוגד לחוק העזר העירוני ירושלים והעבירה לפקודת העיריות, בנוגע למועדי פתיחת וסגירת עסקים ימי המנוחה.

התירוץ של העירייה לסגירת החנויות

עוד מציינת העירייה מספר תאריכים של ימי שבתות בהם נמצא כי המרכולים פעלו בניגוד לחוק. כמו כן היא מצרפת שמונה עדי תביעה שונים שהם אנשי מחלקת הפיקוח העירוני. במידה ויורשעו המרכולים ניתן יהיה להוציא להם צו סגירה.לאחרונה חזרה בה העירייה מהקנסות שהטילה על המרכולים, בתגובת העירייה נאמר אז כי לא חל שינוי בכוונת העירייה להמשיך ולפעול נגד פתיחת המרכולים בשבתות, עכשיו הגיעה ההוכחה לכך.

עו"ד יוסי חביליו מעומתת צחו"ר, המייצג את בעלי המרכולים, מסר בתגובה: "אין כל הצדקה עניינית לסגירת המרכולים בשבתות. הפגיעה אינה רק בבעלי המרכולים אלא בציבור הפלורליסטי הירושלמי כולו.

"מרכז העיר אינו איזור דתי או חרדי והוא משרת בכל ימות השבוע את כל המגזרים שונים וגם תיירים, סטודנטים, יהודים ושאינם יהודים. נמשיך במאבק המשפטי נגד כוונת העירייה ונלחם בה בערכאות השונות".