צילום: גיל יוחנן זמן לא רב לפני צאתו לעצרת האו"ם ולפגישה עם נשיא ארצות הברית בניו-יורק, התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראש העירייה, ניר ברקת, וביקש ממנו כי במן העדרותו לא תקיים העירייה דיונים לאישור תוכניות בנייה רגישות מבחינה בינלאומית בתחום המוניציפאלי של העיר שמעבר לקו הירוק.

ברקת לנתניהו: רוצה את מתחם הנסן

בשיחה סוכם כי נושאים אלו לא ידונו השבוע כפי שהיה אמור להיות במקור, אך רק לאחר שובו של ראש הממשלה לארץ יועלו מחדש ויאושרו.מדובר בין השאר בתוכניות לבניית עשרות יחידות דיור במורדות גילה. זהו פרויקט הכולל מאות יחידות דיור שאישורן התעכב כשנה לנוכח גילוי קברים במקום.

לפני כשבוע הושג הסדר עם מהנדס העיר לפיו חלק מהפרויקט בסך 450 יחידות דיור יוכל לקבל היתר בנייה ללא צורך בהקמת כביש הגישה העוקף למתחם הקברים שעלותו נאמדת בכ-100 מיליון שקל ונכון לעכשיו אין תקציב עבורו.

יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, סגן ראש העירייה, מאיר תורג'מן, טען מנגד כי התוכניות המדוברות הורדו מסדר היום עקב בעיות טכניות בלבד.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בוועדה המקומית של עיריית ירושלים אין ולא תהיה כל הקפאת בנייה. לעיתים ישנם עיקובים שאינם מהותיים במספר שבועות באישורי תכניות מסיבות טכניות".