צילום: פיקוד העורף המטרה: לבדוק כיצד תתמודד ירושלים תחת מטחי טילים בלתי פוסקים ואירועי טרור המוניים וקטלנים. בימים האחרונים קיים מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף תרגיל ראשון כמחוז חדש זאת במסגרת תרגיל העורף הלאומי "עמידה איתנה".

התרגיל ההמוני מגיע לשוק מחנה יהודה

באחרונה הוחלט בפיקוד העורף לאחד בין מחוזות ירושלים והמרכז והמחוז החדש הכולל מלבד ירושלים והסביבה גם את איזור המרכז ובו ראשון לציון, פתח תקווה, רחובות, רמלה, לוד מודיעין וישובים רבים ונוספים.במקביל הוחלט כי מטה הפיקוד של המחוז ישאר בירושלים בשל חשיבותה הלאומית והסמלית. במהלך התרגיל הארצי תורגל לראשונה המחוז החדש החולש על אוכלסיה של 2.5 מליון אזרחים באמצעות שורה של תרחישים שעיקרם ירי טילים על ירושלים ואיזור המרכז, פיגועי תופת בערים המרכזיות ובמקומות המוגדרים כסמלי מדינה, פגיעה בתשתיות מרכזיות, טיפול באוכלוסיה ובמפונים. במשך ארבעה ימים תירגלו קציני וחיילי המחוז את התרחישים השונים ונתנו מענה מהיר ומיידי לאירועים הרבים.

התרגיל היה גם טבילת אש ראשונה למפקד המחוז החדש אל"מ רמטין סבטי (44) נשוי ואב לשלושה תושב חולון. אל"מ סבטי , יליד איראן הקרוי על שמו של משורר איראני נודע, עלה לישראל בגיל 15.

סבטי מילא שורה של תפקידים בחיל בהם מפקד יחידת חילוץ והצלה ארצית. "התירגול הוא מבחן ראשון למחוז החדש ולהתמודדות עם איומים השונים והרבים. בצל האיחוד עם מחוז המרכז תמשיך ירושלים לקבל את אותו מענה לאיומים שקיבלה בעבר מפיקוד העורף ואף מעבר לכך. אנחנו נמשיך באימונים ובתרגילים בשיגרה על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש בחירום" אמר אל"מ סבטי.