צילום: shutterstock טענות על התעללות חמורה בבית ספר לחינוך מיוחד בדרום העיר: אביהם של שני אחים שלומדים במוסד החינוך טוען כי השניים סבלו במשך תקופה ארוכה מאלימות מצד תלמידים אחרים בכיתתם. האב: "לא רציתי לרשום אותם לבית הספר הזה". בעירייה טוענים שהמקרה מוכר להם ונמצא בטיפול".

לא תאמינו באיזה גיל מתחילים להתעלל

כבר שבועיים ששני אחים הלומדים בבית הספר, שבו מתחנכים תלמידים הסובלים מהפרעות רגשיות והתנהגותיות קשות, יושבים בבית ומסרבים לחזור ללימודים. לדברי אביהם, תלמידים אחרים בכיתה היכו אותם במשך תקופה ארוכה והם חזרו הביתה מדי יום בוכים ומדוכאים.האב החליט להגיע לבית הספר לראות את הדברים מקרוב. "הילדים שלי חוו התעללות כבר כשהם עלו על ההסעה. במהלך הנסיעה התיישב אחד התלמידים הגדולים על הבן שלי, מעך אותו ולא אפשר לו לזוז. בבית הספר הילד הקטן שלי חטף מכות מתלמיד שתפס את הראש שלו ודפק אותו בקיר", מספר האב.

האב מספר כי לפני חמישה חודשים הוא רשם את שני בניו לבית ספר אחר בשכונה והם התקבלו. אך לאחר בדיקה התגלה שהאחים לא עברו את ועדת ההשמה ושהם אינם יכולים ללמוד שם.

בעירייה הציעו לאב לרשום את ילדיו לבית הספר לחינוך מיוחד וכך הוא עשה. "רק רציתי לסיים את השנה, ולכן הסכמתי", הסביר. נכון לעכשיו הילדים יושבים בבית ומחכים שהשנה תסתיים. לשניהם אין עדיין שיבוץ לשנה הבאה.

יו"ר המינהל הקהילתי בשכונה: "לאחר שהתעמקתי בבעיה אני יכול לומר שהמסגרת שהילדים הוצבו בה לא מתאימה להם. אפעל בכל כוחי שהילדים ישולבו במסגרות החינוך המתאימות להן".

העירייה: "המקרה מוכר למנח"י ולמשרד החינוך ומטופל באופן רציף וצמוד יחד עם ההורים. נעשות כל הפעולות כדי למנוע כל מקרה של אלימות ולהשיב את התלמידים למסגרת לימודים שמתאימה להם".