צילום: shutterstock גל של השעיות במועצה הדתית: מנהל אגף מקוואות ומזכיר אגף כשרות הושעו השבוע מתפקידם, על רקע חקירות שמבצעת נציבות שירות המדינה, בחשד למעשי הונאה, מרמה והפרת אמונים במועצה.

מקווה המיליונים בשכונת סילוואן

הנציבות הודיעה השבוע למזכיר אגף הכשרות דוד מלכה על השעייתו מהתפקיד. הוא יוכל לשמש כמשגיח כשרות, אבל יאבד את סמכויותיו הניהוליות. בנוסף הושעה גם מנהל אגף המקוואות מנחם בלומנטל.מחומרי החקירה של הנציבות עולה למשל כי מלכה התגורר במשך כשנה בדירה בשכונת רמות השייכת למועצה הדתית. בעבר היא שימשה מקווה טבילה, אך השימוש בה הופסק ומאוחר יותר היא נמכרה. בתקופת הביניים גר בה מלכה. מלכה טען בתגובה שקיבל את הנכס כדי שישמור עליו.

בתגובה להשעיה תקף מלכה את נציבות שירות המדינה. "אני מצר על כך שהנציבות בחרה להשתמש בסמכותה בלי לתת לי את זכות השימוע", הגיב השבוע. "החשד המיוחס לי אינו קשור בשום צורה ואופן לתפקודי במחלקת הכשרות, אלא היה פעולה של עובד מועצה שהנהלת המועצה בחרה בו לשמור על נכס של המועצה".

"מדובר בצעד נוסף לקראת חשיפת האמת", הגיב השבוע חבר מועצת העירייה לשעבר אלעד מלכא, שהיה בין אלה שדרשו להשעות את מלכה.
את תגובת בלומנטל לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הידיעה.

המשרד לשירותי דת: "בעקבות ההתפתחות בחקירה והשעיית שני עובדי המועצה הדתית בירושלים, המשרד לשירותי דת מעמיד לרשות נציבות שירות המדינה את כל הזמן שיידרש למיצוי החקירה. ככל שתידרש פעולה נוספת מצדנו, נעשה זאת ללא היסוס".