צילום: איילה גולדמן בשבוע הבא צפוי להתקיים ערב התרמה למרכז הסיוע ההוליסטי לחולי סרטן בתיאטרון ירושלים, ואכן הם יזדקקו לכל תרומה אפשרית. הסיבה: בשבוע שעבר, בשעת לילה מאוחרת, נפרצו משרדי המרכז בעיר והכספת, שהכילה את כספי מכירות הכרטיסים לאירוע, כספים נוספים וכרטיסים שטרם נמכרו, נגנבה. זהות הפורצים טרם התגלתה.

נכנעה לסרטן: הסוף העצוב של דנה היפה

בשבועות האחרונות מלווה התרגשות גדולה את עובדי ומתנדבי המרכז על שם יורי שטרן לסיוע הוליסטי לחולי סרטן. ביום שלישי הקרוב (1.11) צפוי להיערך ערב התרמה חגיגי בו תופיע הלהקה הצעירה של אנסמבל "בת שבע".מדובר באירוע גאלה לגיוס כספים לעמותה אשר מסייעת לחולי סרטן ולבני משפחותיהם בשלל אמצעים הוליסטיים ומספקת תמיכה ומשענת למטופליה.

מרכז הסיוע, אשר כולל כ-150 מתנדבים, אינו מתוקצב על ידי הממשלה ומתבסס כולו על תרומות ועל כן ההכנות לערב ההתרמה לוו בציפייה גדולה להצלחה כלכלית שתאפשר את המשך קיומו של המרכז.

אלא ששבוע שעבר ניחתה מכה קשה על המתנדבים: בשעת לילה מאוחרת נפרצה הקליניקה של העמותה בשכונת המושבה הגרמנית בירושלים, שם נמצא גם המשרד הראשי.

"כאשר נכנסנו הזדעזענו ממראה המקום. הוא נראה כמו לאחר פוגרום. המגירות והארונות היו פתוחים ותוכנם היה זרוק ומפוזר לכל עבר. מנעול דלת החדר עם הכספת שהיתה נעולה נפרץ ונדהמנו לגלות שהכספת כולה נעקרה ופשוט נעלמה ממקומה", סיפרה ורדה הרשקוביץ, מנכ"לית המרכז.

בכספת שנגנבה בשלמותה היו באותה העת אלפי שקלים במזומן, צ'קים וכן כרטיסים רבים לערב הגאלה, שטרם נמכרו.

עם גילוי הפריצה יצרה הרשקוביץ קשר עם לנה שטרן, מייסדת המרכז ואלמנתו של ח"כ לשעבר יורי שטרן ז"ל, על שמו קרוי המרכז. שטרן שהתה באותה העת במוסקבה שם העבירה סדנא.

"ההודעה תפסה אותי ברכבת התחתית והחזירה אותי להודעה על גילוי הסרטן של יורי ז"ל", היא מספרת השבוע ל-mynet. "את חיה את החיים ופתאום מקבלת הודעה שהופכת את הכל ואחריה שום דבר כבר לא יהיה כפי שהיה".

מרכז הסיוע הזעיק את משטרת ירושלים למקום הפריצה והחקירה עודנה נמשכת.