הקמפיין החרדי שהכעיס את הרפובליקנים: רשת כובעים שפועלת במגזר החרדי בירושלים פרסמה לאחרונה קמפיין מודעות רחוב בכיכובו של מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, תחת הכיתוב "האמריקאי ממשיך להפתיע".

לא תאמינו שיש קמפיין כזה על אוטובסים
הקמפיין לגיוס כספים עבור 'האם המרעיבה'

במטה הישראלי של טראמפ כעסו על השימוש שנעשה במועמד שלהם לצרכים מסחריים ודרשו להסיר את הקמפיין.הכל החל כאשר על רקע הבחירות המתקרבות לנשיאות ארצות הברית, יצאה חנות הכובעים 'hot-box' בשכונת רוממה בגימיק משעשע. בקמפיין מודעות רחוב שהשיקה הופיעה תמונה של טראמפ לצד הסיסמאות הבאות: 'האמריקאי ממשיך להפתיע" ו'מסירים בפניך את הכובע'.

"חשבנו שמדובר בגימיק נחמד, שבעקיפין קורץ לציבור החרדי בישראל ובארצות הברית ויכול רק לסייע לטראמפ", הסביר מנהל החנות מוטי סורצקין.

אולם במטה טראמפ בארץ לא ממש אהבו את השימוש המסחרי שנעשה בתמונתו והרשת התבקשה להפסיק את השימוש שהיא עושה בצילומי המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב.

אלא שלמרות זאת, חנות הכובעים המשיכה בקמפיין. סורצקין הסביר שהם קיבלו ייעוץ משפטי מחמיר ומציין שניסה להגיע להסכמה עם ראשי מטה טראמפ בישראל.

"אני חושב שסוללת יועצי הבחירות שלו צריכה להוקיר את חלקנו בחשיפה הגדולה של טראמפ מול הציבור היהודי, ללא כל השקעה מצדם", סיכם.