תמיכה מירושלים: פעילי ליכוד תושבי העיר מנהלים בימים אלה קמפיין בחירות למען מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ. בין השאר הם מקימים עמדות רישום למצביעים בעלי אזרחות אמריקאית, מחלקים סטיקרים, שלטים וחומרי הסברה ורודפים אחרי בעלי זכות ההצבעה. בין המתנדבים הבולטים: חבר 'נוער הליכוד' ידידיה זמורה, ואריאל אילוז מקבוצת צעירי הליכוד בירושלים.

מטה בחירות חדש: התמיכה הירושלמית בדונלד טראמפ

בשבועות האחרונים פשטו פעילי טראמפ על מרכז העיר, הקימו עמדות רישום לאמריקאים בעלי זכות הצבעה, שנדרשים על פי חוק להירשם לפני הבחירות. "אנשים התלהבו מזה ותוך כמה דקות נגמרו מאות טפסי רישום", סיפר אילוז.ומה הסיבה לתמיכתם בטראמפ? "אני בוחר לא להתייחס לכל מה שמפרסמים עליו", הסביר השבוע אילוז. "אני מסתכל נטו על האינטרס הישראלי והירושלמי. ברגע שיש מועמד שמדבר על אחדות ירושלים ומבטיח להעביר את השגרירות לעיר, אני שם את הפוקוס על זה. כליכודניק אני חושב שהילרי קלינטון לא בריאה לנו - היא רוצה לכפות עלינו הסכם. טראמפ לא רוצה לכפות שום דבר".

ביום רביעי שעבר תכננו תומכי טראמפ לקיים מפגן תמיכה בסימן אחדות ירושלים ונצחיותה, ובמפלגה הרפובליקנית בחרו לקיים את האירוע מול הכותל המערבי, על גג ישיבת אש התורה המשקיפה על הר הבית. התוכנית כללה מפגן תמיכה והצהרה על הקשר של העם היהודי לכותל המערבי כמשקל נגד להחלטת אונסק"ו, שידור ברכה מטראמפ ומסגנו המיועד והבטחה מצדם לשמור על ירושלים מאוחדת.

אולם ברגע האחרון הודיע מנהל הישיבה, הרב סטיבן בורג, על ביטול האירוע, בעקבות עשרות מכתבי מחאה שהגיעו אליו. "בישיבה מעוניינים להימנע ממעורבות פוליטית, אף על פי שאנחנו מאוד מזדהים עם הכעס והתסכול לנוכח העמדה הבלתי מוצדקת של אונסק"ו", סיכם בורג בסטטוס שפרסם. במפלגה הרפובליקנית נאלצו לקיים לבסוף אירוע סגור באולם 'נבל דוד', המכיל 220 מקומות, שאליו הוזמנו פעילים שנרשמו מראש.