צילום: מהפייסבוק שעת היצירה של תלמידי היסודי הפכה למחאה: בשיעור יצירה במזרח העיר התבקשו התלמידים ליצור יצירות על הכיבוש הישראלי. התוצאה: אחד התלמידים צייר טרקטור עם מגני דוד עוקר עץ זית, ואילו ילד אחר צייר את סבו חולם על הבית שממנו הוא גורש.

מסיבות סיום במזרח ירושלים: דגלי פלסטין וקריאות נגד ישראל

הציורים, שהופצו בעמוד הפייסבוק של בית הספר, חושפים איך המצב הביטחוני נראה מבעד לעיניהם של הילדים הקטנים. ילד אחר צייר למשל את הבית שממנו גורש סבו, כשמהבית יוצא שביל שמתחבר לאגם ומסביב לו יש פרדס. בחצי השני של התמונה נראה הסב עומד מחוץ לכפר, כשהוא מחזיק בידו מפתח, שמסמל כנראה את רצונו לשוב לבית נעוריו.בתמונה נוספת שצייר אחד התלמידים נראה חייל לבוש מדים מעשן סיגריה בשעה שטרקטור שעליו מצויר מגן דוד עוקר עץ זית.

אין זו הפעם הראשונה שבתי ספר במזרח העיר מעודדים תעמולה פלסטינית. לפני כמה שבועות פורסמה ב"ידיעות ירושלים" כתבה על התכנים הבעייתיים המופיעים בספרי הלימוד הנלמדים במזרח העיר ועל האדרת שמותיהם של מחבלים והפיכתם לגיבורים. יו"ר ארגון 'לך ירושלים' הפועל לחיזוק הריבונות הישראלית בעיר, מאור צמח: "החינוך הלאומני בבתי הספר במזרח ירושלים מוביל להסתה. הרשויות צריכות לקחת אחריות ולהגביר את הפיקוח על התכנים הנלמדים בבתי הספר".

העירייה: "בית הספר שבו מדובר אינו נמצא תחת פיקוח עירוני".