צילום: שלומי כהן ריצה מטרידה: בשבועות האחרונים מצטברים במשטרת ירושלים עדויות של צעירות תושבות נחלאות והסביבה, המדווחות על רוכב אופניים אלמוני אשר מפתיע אותן בזמן ריצה, נוגע באיבריהן האינטימיים ובורח. גם ברחבי הרשתות החברתיות נפוצות עדויות של צעירות המספרות על מקרים דומים.

הדס (28), תושבת נחלאות, מספרת כי לפני שבועיים, בבוקר בו נערכה צעדת ירושלים, היא יצאה כמנהגה לריצה שהסתיימה בתחנת המשטרה 'לב הבירה'. "התחלתי לרוץ סמוך לשעה 6 בבוקר", היא מתארת. "כשהגעתי לגן סאקר גיליתי כי אנשים רבים כבר הקדימו אותי, בהם צוות ההפקה של הצעדה, שוטרים כחולים ושוטרי מג"ב, אם היה לי חשש כלשהו, הוא התפוגג למראה נוכחותם של אנשי הביטחון הרבים".לדבריה של הדס, היא רצה במשך 40 דקות ברחבי הגן, בעודה מאזינה למוזיקה באוזניות, כשלפתע הרגישה שמישהו אוחז בישבנה בחוזקה. "לקח לי רגע להבין את הסיטואציה וכשהבנתי התחלתי לצרוח, כשהוא עוד אוחז בי", היא משחזרת. "למשמע הצרחות הרוכב להימלט במהירות, את פניו לא הספקתי לראות, רק את גבו. הוא לבש קפוצ'ון כהה וג'ינס, רכב על אופניים קטנות, ככל הנראה חשמליות".

תיאור של מקרה דומה העלתה צעירה נוספת כשבוע קודם לכן ברשת הפייסבוק. בפוסט שכתבה היא מתארת כיצד בריצת ערב בגן סאקר נתקלה ברוכב בעל תיאור דומה. הוא נסע באיטיות אחריה, גרם לה להגביר את קצב ריצתה עד שלבסוף הדביק אותה ונגע בה ללא הסכמתה.

גם הדס וגם כותבת הפוסט ניגשו לתחנת המשטרה והגישו תלונה. "בגן סאקר אין מצלמות ולכן קשה לי להאמין שזהותו תתגלה בזכות העדות שמסרתי", אומרת הדס. הפוסטים שעלו בהפרשים של שבוע זה מזה זכו לחשיפה גבוהה, ולפי עשרות התגובות ניתן להבין שהשתיים לא היו היחידות שנתקלו ברוכב בעל הידיים הארוכות.

"לא רק שלא חזרתי לרוץ בגן סאקר מאז המקרה, לא חזרתי לרוץ בכלל", אמרה השבוע הדס. גם פתרונות כמו ריצה בזוג או נשיאת גז מדמיע לא גורמים לה להרגיש יותר בטוחה, ולדבריה מפלס החשש שלה במרחבים ציבוריים עלה מאוד מאז המקרה. "כשזה קרה קפאתי. לא הגבתי מיד. לדעתי, גם אם הייתי נושאת גז מדמיע, לא הייתי מספיקה להתעשת מספיק מהר כדי לעשות בו שימוש", היא מסבירה.