פרשת מין חמורה במערך הכבאות בעיר: כתב אישום שהוגש לאחרונה בבית דין למשמעת של עובדי המדינה חושף כי שלושה כבאים ניצלו את מרותם על תלמידת בית ספר שהתנדבה בשירותי הכבאות בעיר, דרשו שתבצע בהם מין אוראלי ובאחת הפעמים אחד מהם אף קיים עמה יחסי מין מלאים.

מה קרה לכבאים שהוזעקו לשועפאט?

למרות הדברים שהוצגו בכתב האישום, נציבות שירות המדינה האשימה את הכבאים בעבירות משמעת של התנהגות בלתי הולמת בלבד, בלי אף סעיף שקושר אותם לפרשה מינית. עו"ד אריאל עטרי, המייצג את אחד הנאשמים: "המתלוננת הודתה בחקירתה שהדברים נעשו בהסכמה".בכתב האישום מתואר שבשנת 2014 שהה אחד הנאשמים, כבאי בשנות ה־30 לחייו המשמש בתפקיד בכיר, יחד עם המתלוננת בחדר הכושר של תחנת הכיבוי. הוא נישק אותה שם ואמר לה ש"היה רוצה לעשות איתה משהו, כי הוא לא היה עם מישהי בגיל הזה וזה מעניין אותו".

כמה משמרות לאחר מכן נפגשו השניים שוב בחדר הכושר, הפעם קרוב לשירותים, והנאשם שאל את המתלוננת אם היא "רוצה להתאמן". על פי כתב האישום, לאחר שמלאו לנערה 17 שנים ניסה הנאשם לקבוע עם המתלוננת פגישות שוב ושוב, עד שלבסוף הסכימה להיפגש איתו. משם המשיכו השניים לדירתו וקיימו יחסי מין מלאים. לאחר המעשה אמר לה הנאשם שהוא "מרגיש רע עם זה", וכעבור שעתיים יצאה הנערה מהדירה וחזרה לבית הספר.

כבאי נוסף שהוזכר בכתב אישום הסיעה את הנערה אחרי אחת המשמרות לכיוון עין יעל, שם עצר את כלי הרכב. על פי כתב האישום, המתלוננת הבינה את כוונתו של הנאשם ולבקשתו ביצעה בו מין אוראלי.

במקרה של הנאשם השלישי נכתב כי לאחר שהנערה סיימה את הלימודים, ולפני שמלאו לה 18, היא ביצעה גם בו מין אוראלי.

על פי כתב האישום, מעשיהם של שלושת הכבאים, ששניים מהם מפקדים, בוצעו תוך ניצול יחסי מרות על הנערה המתנדבת. מיד לאחר הגשת כתב האישום כתב עו"ד אריאל עטרי, המייצג את הנאשם הראשון, בקשה לנציב שירות המדינה משה דיין במטרה לבטלו. הוא הדגיש שהמתלוננת הודתה בחקירתה שהמעשים נעשו מרצונה החופשי ולא הרגישה מנוצלת.

עוד הוסיף הפרקליט: "מדובר בלוחם אש מצטיין שנפל קרבן לעלילה. בכוונתנו להראות במהלך המשפט, ככל שבקשתנו לביטול האישום לא תתקבל, כי אין בסיס לאישום. בכוונתנו לפעול בכל דרך כדי שהפארסה הנוכחית תיפסק ושמרשי יזוכה מכל אשמה".

גורמים בכבאות טענו שהרשות לא תקבל בשום מצב לוחמי אש עם אמות מוסר בעייתיות. עוד הוסיפו כי עם היוודע הנושא למפקד כבאות והצלה ירושלים, הוא לא היסס לרגע והעביר את הנושא באופן מיידי לטיפולה של נציבות שירות המדינה".