צילום: מתוך הפייסבוק דרך יוצאת דופן למכור סמים: שוטרי מחוז ירושלים גילו לאחרונה כי במספר פיצוציות בדרום העיר משווקים את סם הנייס גאי בתוך שקיות הפתעה לילדים.

בני נוער ירושלמים מספרים: כך אנחנו קונים סמים

בפשיטה שנעשתה השבוע באותן פיצוציות גילו שוטרי מפלג הסמים כי הסם הוחבא בתוך שקיות הפתעה לילדים. הדרך החדשה למכירת הסם, שהוגדר על ידי השוטרים כמסוכן מאוד, הצליחה לעקוף אפילו את עיניהם הבוחנות של ההורים, להם סיפרו בעלי הפיצוציות כי מדובר בממתק או סוכריה.גורמים במפלג הסמים מספרים השבוע כי האריזה אולי מפתיעה, אבל הרכיבים שהתגלו במעבדות המשטרה הם בדיוק אלה שהם רגילים אליהם מסמי פיצוציות קודמים. כמו הנייס גיא והחגיגת, גם אותו סם שנמכר בשקיות ההפתעה מכיל עשבים וחומרי הדברה שתוססים לאיטם ויוצרים מוצר שמטרתו לערפל את התודעה.
"הצרכנים של הסם הזה דיווחו כי הם סובלים מפגיעה במערכת העצבים, מנדודי שינה, מפרכוסים ומבעיות חמורות במערכת העצבים והלב", מספרים במשטרה.

במקרה אחר השבוע, הקשור גם כן למכירת סמים מסוג נייס גאי, נעצר חשוד תושב מזרח העיר שמכר לבני נוער וצעירים סמים מסוג זה וכן גם חשיש. במשך תקופה ארוכה הוא הסתובב באזור כיכר החתולות בסיפור כיסוי של מוכר בקבוקים. בפעילות בילוש של המשטרה ביקשו סמויים לרכוש ממנו סם. החשוד לקח אותם לרחוב צדדי ומכר את מרכולתו. באותו רגע עצרו אותו השוטרים ובחיפוש עליו נתפסו סמים נוספים שתכנן למכור.