צילום: shutterstock קריאת ההשכמה של תושבי פסגת זאב לניר ברקת: בשבוע שעבר הגיעו עשרות תושבי השכונה לבית הכרם בשעת בוקר מוקדמת והפגינו מול ביתו של ראש העירייה. על הפרק: השמעת קולות מואזין בעוצמה גבוהה כמחאה על אזלת ידו, לטענתם, של ראש העירייה בטיפול בסוגיית הרעש העולה מכיוון הכפרים הערביים. "אדוני ראש העירייה, זה הבוקר טוב שלנו", הם קראו בכריזה.

'הניצחון היהודי' שעצבן את המוכתר
לא תאמינו מתי הושמעה דרשת המואזין

בהפגנה נכחו בעיקר תושבי פסגת זאב ונווה יעקב שסובלים מדי יום מרעש המואזין מהכפרים הסובבים אותם. ערב לפני ההפגנה הוציא ברקת הודעה שלפיה הנחה לגבש תוכנית פעולה בשיתוף עם המשטרה להסדרה ולאכיפה של חוק הרעש המתייחס לקריאות המואזין. אך נראה שלתושבים זה לא הספיק ובבוקר שלמחרת הם התייצבו מחוץ לביתו.מי שתמך במאבק הוא חבר המועצה ומחזיק תיק איכות הסביבה, אריה קינג. "אם לא הייתי חבר מועצה הייתי עושה אותו דבר", אמר השבוע. "במשך שנתיים עשיתי הכל בתוך העירייה בשביל לפתור את הנושא ולצערי לא קיבלתי תמיכה או שיתוף פעולה. לנוכח היעדר היחס של ראש העירייה פניתי לשר להגנת הסביבה ולשר הפנים".

תושבי פסגת זאב ונווה יעקב אינם היחידים שמתלוננים על רעש המואזין. כ־200 מסגדים פזורים בשכונות מזרח העיר וקו התפר ותושבי שכונות רבות ובהן גילה וארמון הנציב נאבקים מזה זמן רב להנמכת עוצמת הקול שבה נשמע המואזין מדי יום.

העירייה: "ברקת הנחה את מנכ"ל העירייה אמנון מרחב לגבש בשיתוף המשטרה תכנית פעולה להסדרת ואכיפת חוק הרעש הנובע מקריאות המואזין. הוא פנה במכתב למפקד המחוז בעקבות פניות רבות שקיבל ובעקבות מכתבה של סגנית ראש העיר יעל ענתבי וציין כי "מהתלונות הרבות אותן אני מקבל עולה כי קריאות המואזין מהוות מטרד קשה מנשוא".