צילום: ג'קי יעקב

התשלום המאוחר של העירייה לגילה: אחרי שנמנעו להעביר תקציב לחגיגות עצמאות 2016 בשכונה ואף דרשו להוריד את הלוגו שלהם מפרסומי הופעתו של הראפר 'הצל' שהתקיימה באותו אירוע, בכיכר ספרא החליטו השבוע להעביר למינהל סכום של 150 אלף שקל דווקא עבור אירועי עצמאות 2015.

החוזה של "הצל" להופעה בירושלים: התחייב לא לדבר על פוליטיקה

הסיבה: המינהל היה אמור לקבל סיוע ב־2016, אך בשל בלבול לא קיבל סיוע זה. אירועי יום העצמאות בגילה, שנערכו לפני כחצי שנה, עוררו סערה. העירייה טענה אז שהיא לא תממן את אירועי החג, משום שהמינהל קיבל תקציב עצמאות בשנה הקודמת ולכן אינו זכאי לקבל תקצוב חוזר גם השנה. כתוצאה מכך בחרו במינהל לקיים חגיגות בעצמם והזמינו להופעה את הזמר יואב אליאסי ('הצל'), ראפר שנוי במחלוקת הידוע בדעותיו הימניות קיצוניות.המהלך עורר ביקורת רבה, בין השאר מגורמים בעירייה, שטענו בתוקף כי "מדובר באירוע שמופק באופן פרטי על ידי המינהל הקהילתי בשכונה. האירוע אינו מתוקצב על ידינו ואינו חלק מאירועי העצמאות שמפיקה העירייה". בנוסף הם דרשו להוריד את הלוגו העירוני מהפרסומים להופעה. אולם השבוע התברר כי חל בלבול והעירייה היתה אמורה לתקצב את אירועי עצמאות 2016 בשכונה.

בשל אותו בלבול אישרה ועדת הכספים העברת 150 אלף שקל למינהל, עבור תקצוב רטרואקטיבי דווקא לאירועי עצמאות 2015. "מינהל קהילתי גילה ביקש סיוע חריג לביצוע פעילות יום העצמאות ב־2015 וזאת למרות שקיבל סיוע ב־2014", הסבירו בוועדה. "בפועל, לא קיבל המינהל סיוע מהעירייה בשנת 2015 ולכאורה היה אמור לקבל סיוע ב־2016, אולם עקב בלבול המינהל לא קיבל סיוע זה ולכן מבוקש לאשר סיוע בגין פעילות 2015".

העירייה: "העברת התקציב הינה עבור אירועי עצמאות 2015. עבור האירועים שהפיק המינהל באופן עצמאי ביום העצמאות האחרון לא הועבר תקציב עירוני ולעירייה לא הייתה כל נגיעה לאירוע ולתכנים שהיו בו".